İnternette Oltaya Gelmemek İçin Bu Virüse Dikkat!

İnternet artık hayatımızın bir parçası ve hayatımızın her alanına girmiş durumda. Biz de aslında günümüz dünyasında internete girmeye mecburuz bile diyebiliriz. Sosyal medya platformları, çeşitli bloglar, haber siteleri zamanımızın belirli bir çoğunluğunu geçirdiğimiz alanların başında olarak sayabiliriz. İnternete girdiğimiz her an ve saatte bilgilerimizin kayıt altına alındığını elbette biliyoruz. Peki bu girdiğimiz sitelerden ne gibi zararlar başımıza geliyor?

Mesela size Phishing virüsü desek aklınıza ne gelir? Bazı casus yazılımlar, virüsler gibi birçok alan aklımıza geliyor ve açık bir kapı bırakıyoruz. Bu tehlikenin başında ise uzun bir süredir gündemden düşmeyen bir konu olan web sitelerine bilgisayar korsanları tarafından yerleştirilen Phishing virüsü bulunuyor.

Peki Phishing virüsü ne demek?

Konuyu sizler için kısaca açıklayalım. Bu kavram genellikle güvenli olduğunu düşündüğü web sitelerini taklit etme yoluyla bilgisayar kullanıcılarını uyaran ve tehlike yaratan virüsün bilişim dünyasındaki tanımı olarak biliniyor.

Peki bu phishing virüsü bizim gibi kullanıcılara hangi zararları beraberinde getiriyor? Nasıl yakalanabiliyoruz? Nelere dikkat etmeliyiz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı