İnternette Muhteşem İkililer Neler? - Moblobi.com
İnternet

İnternette Muhteşem İkililer Neler?


Günümüzün hızlı yaşantısında değişen şeylerden biri de yemekyeme alışkanlıklarımız oldu. Pek çoğumuz artık yemek siparişlerimizi internetten veriyoruz. Peki internetten verdiğiniz bu yemek siparişlerinde en çok neyin yanında ne yemeği seviyoruz? Ya da başka bir deyişle internetten yemek sipariş ederken en fazla hangi iki yemeği birlikte satın alıyoruz? İşte detaylar…

Yemeksepeti.com kullanıcıların verdikleri sipariştercihleri inceleyip pek çok araştırma yayınlıyor. Son yaptığı araştırmalardan biri de yemekseverlerin daha çok hangi yemekle hangi tatlıyı birlikte tercih ettiğini gösteriyor.

Söz konusu yemeksitesinde her gün yaklaşık 350 binden fazla siparişveriliyor. İnternetten en fazla siparişedilen yemeklerden bir de tatlı… Tatlı siparişleri 2018 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 55 artmış görünüyor.

Sözkonusu site verilerinin gösterdiğine göre internetten ayda yaklaşık 1 milyon tatlı siparişediliyor. Sipariş eden kullanıcılar daha çok saat 20:00 gibi tüketim yapıyorlar. En çok tatlı siparişverdikleri günün ise cumartesi günü olduğu görülüyor. İnternetten tatlı sipariş etmeyi en çok seven yaş ise 23. Kullanıcıların sepetlerine bakıldığında da tatlı için genellikle 17 TL harcadıkları görülüyor.

İnternetten hangi yemekler birlikte sipariş ediliyor?

İnternetten yapılan yemek siparişlerinde en çok tercih edilen ilk 10 tatlı ile birlikte hangi yemeği siparişverdiklerimi inceleyen Yemeksepeti.com kullanıcıların tercihlerini göz önüne alarak internetten birlikte verilen yemekve tatlı siparişlerini inceledi ve “mükemmel ikililer” listesini hazırladı. İşte o liste:

1- Waffle ve kumpir:

Kullanıcılar 294 bin siparişvererek Türkiye’nin en sevdiği tatlıyı Waffleolarak ilan etmiş görünüyor. İlginç olan ise normalde yani internet dışında tüketiciler Waffle‘ı genellikle Ortaköy’ün meşhur bir lezzet olarak bilirler. Görünen o ki bu algı internette de devam etmiş ve kullanıcılar Wafflesiparişleri yarısından fazlasında sepetlerini kumpiri de eklemişler. Yani internetten yaptıkları siparişlerde de kumpirden sonra Waffleyemeyi tercih etmişler. 

2- Sufle ve pizza:

Kullanıcıların ikinci olarak en fazla sevdiği ve siparişverdiği tatlı sufle olmuş. Bildiğiniz üzere pek çok pizzacıda pizzadan sonra sufle siparişedilir. Bu alışkanlık internette de değişmemiş. Kullanıcılar sepetlerinde pizzanın yanına sufleyi eklemişler.

3- Künefe ve lahmacun:

Listenin üçüncü sırasında en sevilen tatlılar arasında yer alan ise künefeolmuş. Yine normal hayatta olduğu gibi künefeve lahmacuninternetten yapılan siparişlerde birlikte tercih edilmiş.

4- Sütlaç ve döner:

Kullanıcıların en sevdiği ve en çok sipariş veridiği dördüncü tatlı sütlaçolmuş. Genellikle çorba, ana yemek, tatlı, içecek gibi geleneksel menülerin vazgeçilmezi olan sütlaçinternette de bu alışkanlığa uydurulmuş. Sütlacın yanında en çok tercih edilen dönerolmuş.

5- Profiterol ve burger:

Kullanıcılar sepetlerinde bir Fransız tatlısı olan profiterolile, global bir lezzet olan burgeri birbirine yakıştırmış görünüyorlar. İnternetten yapılan profiterolsiparişleriyle birlikte tercih edilen yemekburger olmuş.

6- Kadayıf ve kebap:

Yine bir alışkanlık internetten yapılan yemek siparişlerine yansımış görünüyor. Kadayıf siparişlerinin yaklaşık yüzde 20’si kebapla birlikte siparişedilmiş görünüyor.

7- Kazandibi ve çiğ köfte:

İnternetten yapılan Kazandibisiparişlerinin yaklaşık yüzde 20’ye yakını çiğ köfte ile birlikte sepete girmiş görünüyor. Yani kullanıcılar Kazandibinin yanına en çok internetten satın alırken çiğ köfteyi yakıştırmışlar.

8- Cheesecake ve burger:

İnternetten yapılan cheesecakesiparişleri oldukça fazla bir bölümü yani yaklaşık yüzde 76’sı burger ile birlikte sipariş edilmiş görülüyor.

Peki dondurma sevenler neyi tercih etmiş? Trileçe sipariş edenler ne sipariş vermiş? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı