İnternette Muhteşem İkililer Neler?

Günümüzün hızlı yaşantısında değişen şeylerden biri de yemek yeme alışkanlıklarımız oldu. Pek çoğumuz artık yemek siparişlerimizi internetten veriyoruz. Peki internetten verdiğiniz bu yemek siparişlerinde en çok neyin yanında ne yemeği seviyoruz? Ya da başka bir deyişle internetten yemek sipariş ederken en fazla hangi iki yemeği birlikte satın alıyoruz? İşte detaylar…

Yemeksepeti.com kullanıcıların verdikleri sipariş tercihleri inceleyip pek çok araştırma yayınlıyor. Son yaptığı araştırmalardan biri de yemekseverlerin daha çok hangi yemekle hangi tatlıyı birlikte tercih ettiğini gösteriyor.  

Söz konusu yemek sitesinde her gün yaklaşık 350 binden fazla sipariş veriliyor. İnternetten en fazla sipariş edilen yemeklerden bir de tatlı… Tatlı siparişleri 2018 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 55 artmış görünüyor.

Sözkonusu site verilerinin gösterdiğine göre internetten ayda yaklaşık 1 milyon tatlı sipariş ediliyor. Sipariş eden kullanıcılar daha çok saat 20:00 gibi tüketim yapıyorlar. En çok tatlı sipariş verdikleri günün ise cumartesi günü olduğu görülüyor. İnternetten tatlı sipariş etmeyi en çok seven yaş ise 23. Kullanıcıların sepetlerine bakıldığında da tatlı için genellikle 17 TL harcadıkları görülüyor.

İnternetten hangi yemekler birlikte sipariş ediliyor?

İnternetten yapılan yemek siparişlerinde en çok tercih edilen ilk 10 tatlı ile birlikte hangi yemeği sipariş verdiklerimi inceleyen Yemeksepeti.com  kullanıcıların tercihlerini göz önüne alarak internetten birlikte verilen yemek ve tatlı siparişlerini inceledi ve “mükemmel ikililer” listesini hazırladı. İşte o liste:

1- Waffle ve kumpir:

Kullanıcılar 294 bin sipariş vererek Türkiye’nin en sevdiği tatlıyı Waffle olarak ilan etmiş görünüyor. İlginç olan ise normalde yani internet dışında tüketiciler Waffle ‘ı genellikle  Ortaköy’ün meşhur bir lezzet olarak bilirler. Görünen o ki bu algı internette de devam etmiş ve kullanıcılar Waffle siparişleri yarısından fazlasında sepetlerini kumpiri de eklemişler. Yani internetten yaptıkları siparişlerde de kumpirden sonra Waffle yemeyi tercih etmişler. 

2- Sufle ve pizza:

Kullanıcıların ikinci olarak en fazla sevdiği ve sipariş verdiği tatlı sufle olmuş. Bildiğiniz üzere pek çok pizzacıda pizzadan sonra sufle sipariş edilir. Bu alışkanlık internette de değişmemiş. Kullanıcılar sepetlerinde pizzanın yanına sufleyi eklemişler.

3- Künefe ve lahmacun:

Listenin üçüncü sırasında en sevilen tatlılar arasında yer alan ise künefe olmuş. Yine normal hayatta olduğu gibi künefe ve lahmacun internetten yapılan siparişlerde birlikte tercih edilmiş.

4- Sütlaç ve döner:

Kullanıcıların en sevdiği ve en çok sipariş veridiği dördüncü tatlı sütlaç olmuş. Genellikle çorba, ana yemek, tatlı, içecek gibi geleneksel menülerin vazgeçilmezi olan sütlaç internette de bu alışkanlığa uydurulmuş. Sütlacın  yanında en çok tercih edilen döner olmuş.

5- Profiterol ve burger:

Kullanıcılar sepetlerinde bir Fransız tatlısı olan profiterol ile, global bir lezzet olan burgeri birbirine yakıştırmış görünüyorlar. İnternetten yapılan profiterol siparişleriyle birlikte tercih edilen yemek burger olmuş.

6- Kadayıf ve kebap:

Yine bir alışkanlık internetten yapılan yemek siparişlerine yansımış görünüyor. Kadayıf siparişlerinin yaklaşık yüzde 20’si kebapla birlikte sipariş edilmiş görünüyor.

7-  Kazandibi ve çiğ köfte:

İnternetten yapılan Kazandibi siparişlerinin yaklaşık yüzde 20’ye yakını çiğ köfte ile birlikte sepete girmiş görünüyor. Yani kullanıcılar Kazandibinin yanına en çok internetten satın alırken çiğ köfteyi yakıştırmışlar.

8-  Cheesecake ve burger:

İnternetten yapılan cheesecake siparişleri oldukça fazla bir bölümü yani yaklaşık yüzde 76’sı burger ile birlikte sipariş edilmiş görülüyor.

Peki dondurma sevenler neyi tercih etmiş? Trileçe sipariş edenler ne sipariş vermiş? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı