İnternet Hızını Arttıran Algoritma Bulundu!

İnternet hızı günümüz dünyasının internet kuşağının en önemli sorunlarından biri 🙂 Rus ve Amerikan bilim insanları, internet hızı nın daha da yükselebileceğine düşünerek, hızı %50 oranında arttıran bir algoritma geliştirdiler.

Malum internet çağındayız. Ve gün geçtikçe ihtiyaçlar, veriler vs. artmakta. Bu sorundan doğan hızlı internet ihtiyacına %50 oranında bilim insanları çözüm getirdi. Donanımsal gelişimden ziyade ana sistemi iyileştirme politikası ile hareket eden bilim insanları, algoritmanın benzersiz yönlendirme özelliğine göre çalıştığını açıkladılar.

Bu algoritma, Rusya’daki Samara Oblast Üniversitesinden ve ABD’deki Missouri Üniversitesinden gelen bilim insanlarının ortak çalışmaları ile ortaya çıktı. Bu algoritmaya ihtiyaç duymalarının sebebi; daha büyük veri depolama ve hızlı hesaplamalar yapabilmek için oluşturuldu. Böylece işletim sistemleri ile süper bilgisayar arasında da köprü görevi görecektir.

Peki bu uygulamadan yüksek verim nasıl alabilir internet hızınızı nasıl artttırabilirsiniz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Meryem Ay

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı