2023 Yılında İnternet Bağımlılığı

İnternet ve teknoloji hayatımıza girdiğinden beri insanların eğlencesi oldu hatta bir çeşit kütüphanesi. Peki ya siz hiç internetin karanlık bir yüzünün olduğunu düşündünüz mü? Hem de insanları içine çeken ve internet bağımlığına yol açan karanlık bir yüz…

Bilgisayar ve internet kullanımı günümüzde bilgiye erişimin anında ulaşılmasını sağlamış ve bireylerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. İnternet sosyal etkileşim ve izolasyonu arttıran aynı zamanda bir tür bağımlılığa yol açan bir etken olmaya başlamıştır.

İnternet ve Bilgisayar pasif bir mecra olmaktan çıkarak aktif bir rol almaya başlamıştır. Televizyon size istediğini verir ama internet sadece sizin kontrol edebildiğiniz web sitelerine girer.Günlük yaşamlarımızda her yaştan birey için internetten uzak kalmak neredeyse imkânsız.

Evde, okulda, iş yerlerinde daha doğrusu aklınıza gelebilecek her yerde internet var artık. Toplumumuzda bağımlılık denildiği zaman herkesin aklına kötü şeyler gelir.

Sigara, alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıklar kendimize göre bunları derecelendirir ve en kötüsünü seçeriz. Fakat çağımızın büyük bir kitlesinde görülen yeni olan internet bağımlılığını görmezden geliyoruz ve ciddiye almıyoruz.

Peki internet bağımlılığının pençesine düştüğünüzü nasıl anlarsınız?

DEVAMI  İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı