Günlük Hayatta Kullanacağınız Google Asistan İpuçları!

Yoğun hayat temposu içinde kayıp mı oluyorsunuz? Siz de gündeminizi takip etmekte zorlanıyorsanız Google asistan hayatınızı kolaylaştırabilecek bir yazılım. Peki, Google asistandan hangi konularda yardım alabilirsiniz? İşte, günlük hayatta kullanabileceğiniz Google Asistan ipuçları!

Google Asistan Nedir?

Google asistan; Google markası tarafından geliştirilen bir sanal asistanlık yazılımıdır. Android telefonlar için tasarlanmış olan bu yazılım, prensip olarak Siri ile benzerlik gösterir.

iOS işletim sistemli telefonlarda da kullanılabilir. Yapay zeka olarak da nitelendirilebilecek olan Google Asistan, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Kullanıcı hayatını kolaylaştırmak en temel amacıdır. Bu yazılım sayesinde hem yazılı hem de sesli olarak iletişim kurma imkanınız bulunmakta.

Günlük Hayatta Kullanacağınız Google Asistan İpuçları!

Google asistanı kullanmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelip hesaplar alanından Google asistanı aktif hale getirmeniz yeterli.

Google asistanım, kişiselleştirilmiş Google olarak düşünülebilir ve size yardım etmeye her zaman hazır bulunur. Günlük yaşam döngüsünde atlanılmaması gereken noktaları, Google asistanım takip eder. Okey Google ile görevleri yönetebilir, gününüzü planlayabilir, müzik dinleyebilir, anılarınızı biriktirebilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz haber kaynaklarını, dergileri ve müzik listelerini özelleştirebilir, bu kaynakların bir listesini oluşturabilirsiniz. Günüm özeti kısmında, gündeminizi oluşturabilir, hava durumu, toplantı notu, hatırlatıcı ve haberleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca Google Asistan, Dijital AI ile konum geçmişinizi kullanır. Arabayı nereye park ettiğinizi de sizlere hatırlatır.

Bunun yanı sıra Google Asistan, hesap bakiye kontrolü, gider takibi, yatırım yönetimi, ürün fiyat kontrolü gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Chromecast uygulaması sayesinde Google Asistanım üzerinden evinizin kontrolünü sağlayabilir, çeşitli eğlence mekanizmalarına, cihazlarınıza birçok komut verebilirsiniz.

Akıllı kilit açma özelliği ve ses tanımlama ile ‘Okey Google’ ya da ‘Tamam Google’ ifadesini kullanarak, ekran kilidinizi açtırabilirsiniz. Ayarlar ‘güvenilir ses’ sekmesinden farklı sesleri tanımlayabilir ve Google Asistan’ı kullanım izni verebilirsiniz. Bununla birlikte Google Asistan ‘bana günümü anlat’, ‘haberleri dinle’ gibi sesli komutlara da gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra anında yanıt vermekte. Eller serbest özelliği ile yazışmaları yürütür, mesajları okur ve aramalarınızı yapar. Kısacası Google Asistan ile karşıda gerçek bir asistan varmış gibi konuşmak mümkündür.

Peki, siz Google Asistan hakkında ne düşünüyorsunuz? Artık sizin de bir sanal asistanınız var…

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Asistan Nedir? Sorabileceğiniz İlginç Sorular” okumak için buraya tıklayın
“Google Asistan Komutları Nelerdir? Nasıl Verilir?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Asistan’a Verebileceğiniz En İyi 10 Komut!” okumak için buraya tıklayın.

“Günlük Hayatta Kullanacağınız Google Asistan İpuçları!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlayda Tokuçcu

İlayda Tokuçcu

Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum. Teknolojinin hızına yetişmek ve güncel kalmak için Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı