Google One Nedir? Nasıl Çalışır?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık her şeyin dijital ortamlarda depolandığı bir dönemdeyiz. Hal böyle olunca da Google, kullanıcılarına yeni özellikler ve yeni planlar oluşturduğu Google One seçeneğini sundu. Peki, Google One nedir ve nasıl çalışır?

Eskisi gibi fotoğrafları albümlere dizip vitrinlere koymuyor, belgeleri kutulara kaldırmıyoruz. Hatta CD’lerin, USB belleklerin bile modasının geçtiği ve artık her şeyin dijital ortamlarda depolandığı bir teknoloji çağdayız. Her ne kadar kulağa şaşırtıcı gelse de bu sistemler, herkes için hem daha kullanışlı hem de anında erişilebilir durumdalar. Yazılı belgeleri, fotoğrafları, videoları ve sesleri saklamak için online depolama sistemlerinin kullanıldığı zamanlarda her şey eskisinden daha sistematik bir durumda. Google da kullanıcılarına yeni özellikler ve yeni planlar oluşturduğu Google One hizmetini sundu.

Google One Nedir? Nasıl Çalışır?

Google One sistemi; Gmail, Google Drive ve Google Fotoğraflar uygulamalarında yer alan verileri depolamanızı sağlayan online depolama servisidir. Google One, verilerinizi tek bir yerde ve kaliteli formatlarda depolamanıza imkan tanımakta.

Cihazınızı otomatik olarak yedekleyebilir ve tüm verilerinizi Google One hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu özellik sayesinde, yeni bir cihaza geçiş yaptığınızda Google One ile eski verilerinizi kolayca yeni cihazınıza yüklemeniz mümkün.

Bu depolama sistemine kayıt olan her kullanıcı ücretsiz olarak 15 GB’lık kullanım alanına sahip olmakta. Bunun haricinde 100 GB’lık sürüm için ayda 5,79 TL, 200 GB’lık sürümü için 11,59 TL, 2 TB’lık sürümü için ise 28,99 TL’lik ücretler belirlenmiş durumda. Bunun yanı sıra her geçen gün dosya boyutlarının artması göz önünde bulundurularak Google One kullanıcılarına 10 TB depolama alanını aylık 289,99 TL’ye, 20 TB’lık depolama alanını 579,99 TL’ye ve 30 TB’dan oluşan depolama alanını ise aylık 869,99 TL’den satışa sunuyor.

Google One ile gelen yeni özellikler arasında mevcut planlarınızdan ziyade sizin en verimli şekilde kullanabileceğiniz, size uygun depolama alanını size kaliteli bir şekilde sunmakta. Aile planı özelliği ile 5 kullanıcıya kadar kullanabileceğiniz bir plan da mevcut. Bu da hem bütçe açısından hem de kullanım çokluğu ve kolaylığı açısından kullanıcılara ayrıcalık olarak sunulmakta.

Bu paketler dahilinde hem Google uzmanlarına erişim sağlayabiliyorsunuz hem de Google One ile Google Play mağazasında kullanabileceğiniz kredi fırsatları da bulunuyor. Her şeyin dijitalleştiği ve kolaylaştığı bu zamanlarda yüksek boyutlu fotoğraf, belge ve daha birçok verinizi saklamanın en güvenilir yolu bu online depolama sistemleri diyebiliriz.

Peki, siz verilerinizi dijital ortamlarda mı saklıyorsunuz? Online depolama sistemlerinden hangisini kullanıyorsunuz?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google’ın Kurucuları ve Emeklilikleri” okumak için buraya tıklayın.
“Google’ın İlk Günleri Hakkında 5 İlginç Gerçek!” okumak için buraya tıklayın

“Google One Nedir? Nasıl Çalışır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı