Google, O Çok Ünlü Tabloyu Gerçeğe Dönüştürdü!

İnci küpeli kız tablosunu duymadıysanız bile ismi bir yerlerden mutlaka tanıdık gelmiştir. Tablonun sahibi Hollandalı Ünlü ressam Jahannes Vermeer‘in bu meşhur tablosu, Google ’ın Arts Culture isimli uygulaması sayesinde artırılmış gerçeklik ile buluştu.

Google ünlü ressamın tablosunu gerçeğe taşıdı…

1632 yılında Hollanda ’nın Delft şehrinde doğan ve 1675 yılında hayatını kaybeden Vermeer ‘in eserleri, 7 farklı ülkede 18 farklı müzede sergileniyor. Ressamın bütün eserlerini görmek isteyenlerin çok önemli mesafeler yol kat etmeleri gerekirken Google Arts Culture sayesinde bütün eserleri telefonunuza sığmış durumda diyebiliriz.

Jahannes Vermeer’e ait olan 36 eser, Google tarafında çok yakın bir zaman önce uygulamaya koyulan Pocket Gallery bölümünde yer alıyor olacak. Tüm bu eserleri böylece artırılmış gerçeklik sayesinde müzeye kadar gitmiş ve incelemiş olabileceğiz.

Peki bu şekilde başka hangi sanat eserleri görülebiliyor? Herhangi bir ücreti var mı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı