Google Lens Evcil Hayvanınızın Cinsini Tanımlıyor!

Google Fotoğraflar uygulamasına gelişmiş AI görüntü tanıma özellikleri eklendi. Artık Google Lens aracılığıyla hayvanların cinslerini öğrenebiliyor olacağız. Mashable’ın haberine göre, bir insana sormak yerine, evcil hayvanlarının hangi cinsten olduğunu Google‘ın Lensiyle öğrenebileceğiz.

Google’ın Google Apps uygulamalarına entegre edilen Lens yazılımı, fotoğraflardaki nesneleri, yerleri ve kişileri akıllı bir şekilde tanımlamak için makine öğrenme ve AR‘yi kullanıyor olacak. Bu özellik Android ve iOS platformlarında yer alan Google Fotoğraflar uygulaması aracılığı ile kullanılabiliyor. Özellik ile birlikte hayvan ırklarını tanımlayarak ve daha fazla bilgi edinebiliyorsunuz.Uygulaması ise çok kolay, Lens ile galerinizdeki kedilerin ve köpeklerin fotoğraflarına çekmeniz yeterli. Google türün ne olduğunu hemen size gösteriyor olacak.

Yalnız özellikle ırkların bir karışımı olan köpeklerin cinslerini belirlemek oldukça zordur. Google bu konuda yakın sonuçlar çıkarsa da elbette bu gibi hayvan ırkları için bir sorgulama yaparsanız karşılıklık yaşayabilirsiniz.

Uygulama şu an kullanılabilir durumda ve yapılan sorgulamalar doğru sonuçları verdğini göstermiş.

Hazır yeri gelmişken Google Fotoğraflar’da hayvanlarınız için bir özellik daha olduğunu belirtelim. Bazı ülkelerde evcil hayvanınızı da Google Foto‘da etiketleyebiliyorsunuz, böylece onları dosyalarınızda kolayca bulabiliyorsunuz.

Ayrıca Yardım sekmesinde evcil hayvanınızın bir filmini de oluşturabilirsiniz. “Meow Movie” ve “Doggie Movie” olmak üzere iki yeni seçenek bulunuyor. Google, seçtiğiniz bir dizi fotoğrafı “evcil hayvan temalı” bir müzikle de birleştirerek bir filme dönüştürüyor.

Hayvanların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayı seviyor musunuz; evcil hayvanınız için sosyal medya kullanıyor musunuz, yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı