Google Inbox’ a Son Veriyor!

İlk kez 2014 yılında ortaya atılan Inbox, Gmail ekibi tarafından düzeni sağlamak ve dikkati önemli şeylere verebilmek için geliştirilmiş bir araçtır. Nisan ayında Gmail‘ in güncellenmesiyle Google, bu Gmail aracını resmi olarak kapatacağını duyurdu. Tam olarak 2019′ un Mart ayında işlevine son verilecek. Peki Google neden böyle bir karar aldı? Gelin hep birlikte bakalım..

Google, Inbox‘ u kapatarak Gmail‘ e odaklanmak istediklerini söylüyor. Bu uygulama, birçok ayırt edici özelliğiyle Gmail‘ e entegre ediliyordu. Fakat kullanıcı sayısının azlığı şirketi zarara uğrattı. Bu sebeple Google, 2019′ da hem web versiyonlarını hem de mobil uygulamalarını kaldıracak.

Kullanıcısı sayısı az olmasına rağmen sosyal medya kullanıcıları bu duruma epey bir üzüldüklerini belirtti. Ayrıca kullanıcılar, Gmail‘ e oranla Inbox‘ u daha fazla kullandıklarını, kalktığında Gmail‘ e geri dönmeyeceklerini belirtti.

Peki Google’ ın kapatmasının asıl amacı ne?

DEVAMI İÇİN 2’ye TIKLAYINIZ!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Meryem Ay

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı