Google Duo Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden iletişim kurmak, her geçen gün daha da işimize yarar hale geliyor. Sesli ve yazılı iletişimin yanında görüntülü olarak görüşmek de mümkün. İster tek bir kişi ile ister grup halinde konuşabilirsiniz. Bunun için birçok uygulama bulunmakta. Bunlardan biri de Google Duo. Peki Google Duo nedir? Nasıl kullanılır?

Yanınızda bulunmayan kişiler ile iletişim kurmak, içinde bulunduğumuz internet çağında oldukça kolay. Araştırmalara göre yüz yüze iletişim kurduğumuzda daha sağlıklı bir konuşma yaşıyoruz. Yıllar içerisinde geliştirilen Facebook, WhatsApp gibi uygulamalar ile görüntülü konuşma seçeneği bize sunuldu. Bu sayede yanımızda olmayan kişiler ile de görüntülü konuşabiliriz. Bunun yanı sıra bir uygulamanın amacı çoğaldığında, kullanım kalitesi de bu oranda düşmekte. Google, sadece görüntülü arama yapmak için geliştirdiği Google Duo uygulaması ile bunu amaçlıyor.

Google Duo Nedir?

Google Duo, 2016 yılında görüntülü arama yapmak için geliştirilmiş bir uygulama. Sadece görüntülü görüşme yapmak amacı doğrultusunda tasarlanan uygulama, bu yönü ile diğer uygulamalardan ayrılmakta. İnternetin olmadığı hemen her yerde herhangi bir ücret ödemeden görüntülü bir şekilde görüşme imkanı sunar.

İki kişinin görüşmesinin yanında gruplar halinde de görüntülü konuşma yapmanız mümkün. Basit bir arayüzü olması sayesinde kullanımı son derece kolay. Diğer görüntülü görüşme uygulamalarından farkı ise; gece ışığında bile kaliteli bir görüntü deneyimi yaşatması. İsteğe bağlı olarak bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Duo Nasıl Kullanılır?

– Google Duo’yu akıllı cihazınıza indirin.
– Google’ın Gizlilik Politikası’nı onaylayın.
– SMS ile numaranızı doğrulayın.
– Oluşturmak istediğiniz grubun kişilerini seçin.
– Kişileri seçtikten sonra Bitti seçeneğine tıklayın ve grup ismi oluşturun.
– Giriş kısmına tıklayıp görüntülü aramayı başlatın.

Bunun dışında grup halinde görüntülü arama yapmaya zamanınız yoksa bile görüntülü mesaj yollayabilirsiniz. Oluşturduğunuz videonun içerisine ekleyeceğiniz çizimler ve diğer detaylarla da videonuzu kişiselleştirebilirsiniz. Eğer size erişimini kesmek istediğiniz biri olursa, o kişiyi Google Duo üzerinden engelleyebilirsiniz.

‘Tık Tık’ özelliği ile görüşme yapacağınız kişinin kim olduğunu önceden belirtmesiyle bilinçli bir görüntülü görüşme deneyimi yaşayabilirsiniz. İsterseniz bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki, Google Duo sadece Android işletim sistemli cihazlar için değildir. IOS işletim sistemine ait bir cihazınız varsa AppStore’dan indirmeniz mümkün.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Duo Uygulamasındaki 7 İlginç Özellik!” okumak için buraya tıklayın.
“Google Duo ile Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın
“Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Google Hizmeti!” okumak için buraya tıklayın.

“Google Duo Nedir? Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı