Google Drive Karanlık Tema Nasıl Kullanılır?

Google tarafından kurulmuş ve 2012 yılında kullanıcı hizmetine açılmış olan Google Drive, en çok tercih edilen depolama uygulamaları arasında yer almakta. Kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artan Google Drive oldukça dikkat çekmekte. Yazımızda; uygulama ne için kullanılır, kimler kullanıyor, google drive karanlık tema nasıl kullanılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Kimler Kullanıyor?

Google Drive; dosya yönetimi, depolama, paylaşma, düzenleme vb. işlemleri yapmayı seven kişiler tarafından kullanılmaktadır. Depolama alanında karışık belge ve fotoğraflarınızı düzenleme konusunda oldukça iyi olan uygulama, kullanıcıların gözdesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ne İçin Kullanılır?

Online depolama servisi olarak da adlandırdığımız Google Drive, tüm kişisel belgelerinizi depolamaya yarıyor.

Çok fazla fotoğrafa sahipsiniz ancak telefonunuzda bu fotoğrafları taşıyacak bir alanız yoksa bunları Google Drive platformuna yükleyerek telefonunuzdan istediğiniz zaman bakabilirsiniz.

Google Drive Karanlık Tema Nasıl Kullanılır?

Google Drive karanlık tema özelliği sayesinde kullanıcılara da seçim hakkı tanımış oluyor.

İnsanlar teknolojik cihazlara bakarken beyaz ışık nedeniyle göz yorgunluğu çektiği için çoğu uygulamalar arayüzlerine ek olarak birde karanlık mod seçeneğini eklemekteler. Bu sayede gözleriniz yorulmadan belgelerinizi yükleyebilir dilerseniz eski belgelerinizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca karanlık tema kullanmanız pil ömrü konusunda da fayda sağlar.

Google Drive’ı Nasıl Karanlık Moda Çeviririm?

IOS işletim sistemine sahip Iphone ya da Ipad’iniz varsa öncelikle telefondan Google Drive’ı açıyoruz. Daha sonra sol üste tarafta bulunan menü simgesine dokunuyoruz. Ayarlar kısmına bastıktan sonra üçüncü adım olarak Tema Seç’e dokunup koyu veya açık opsiyonlarından birini seçerek temayı değiştirebiliyoruz.

Android kullanıcıları da IOS kullanıcılarının yaptığı adımlara benzer şekilde karanlık temaya geçme şansına sahip. Aynı şekilde telefonumuzdan Google Drive uygulamasını açıyoruz. Daha sonra sol üstte bulunan menü simgesine dokunup ayarlar sekmesine geliyoruz. Bu kısımdan tema seç bölümüne gelerek açık veya koyu temayı seçebilirsiniz.

Google Drive, bilgisayarımızı kullanırken kendi platformunun içinde bir karanlık tema eklentisi bulundurmuyor. Bu sorunu, Google Chrome’un 78 sürüm kodu ile beraber gelen karanlık mod eklentisiyle çözebilirsiniz.

Öncelikle Google Chrome’a girip yardım bölümünden Google hakkında sekmesine tıklayıp Google güncellemelerini kontrol ediyoruz. Güncel değil ise güncelliyoruz. Daha sonra web mağazası üzerinden Dark Reader uzantısını Chrome’a ekliyoruz. Etkinleştirmek için tarayıcı çubuğunun sağ tarafında bulunan Darth Vader logosuna tıklıyoruz ve karanlık modu istediğimiz gibi düzenliyoruz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Popüler Uygulamalarda Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Karanlık Mod Nedir?” okumak için buraya tıklayın
“Whatsapp Web Karanlık Mod Nedir?” okumak için buraya tıklayın.
“İnternete Karanlık Mod ile Girebilirsiniz!” okumak için buraya tıklayın.

“Google Drive Karanlık Tema Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Abbas Öztürk

Abbas Öztürk

Merhaba ben Abbas. Sakarya Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisiyim. Hayalperest bir insanım fakat gerçek hayatla bağımı kopartmıyorum. Gerektiği zaman hayata uyum sağlayabilen bir insanım ancak düşünsel bir moda girdiğim zaman, hayatı uç noktalarda yaşıyorum ve birden derinlere iniyorum. Hayat bana pratik olmayı öğretti. Bende bu pratikliğimi ve yaratıcılığımı dijital dünyada kullanmak istedim. Ayrıca tiyatro, seslendirme ve grafik tasarımla ilgileniyorum. İçerik yazarlığını yaptığım Moblobi.com’da güzel vakit geçirmeniz dileğiyle… Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı