Google’da Film ve Dizi Arayışı Sona Eriyor! - Moblobi.com
İnternet

Google’da Film ve Dizi Arayışı Sona Eriyor!


Dünyanın en büyük teknolojifirmalarından olan Google, yenilik üretmeye ve iyi kalite hizmet vermeye devam ediyor. Erişilen bilgilere göre Google film ve dizibulmakta zorlanan kullanıcılarına önerisunacak bir servis geliştiriyor. Şu an için tavsiye amaçlı kullanılacağı belirtilen dizive film önerisi hakkında işte detaylar…

Google’da Film, Dizi Arayışı Nasıl Değişecek?

Hemen hemen hepimizin başında en az bir kez gelmiştir: Filmya da diziizlemeye karar veririz, yiyecek ve içecek olarak her şeyi hazırlayıp bilgisayarda film araştırmasına başlarız. Ancak yanımıza film, dizi izlerken eşlik etsin diye aldığımız yiyecek-içeceklerimiz izleyeceğimiz filmi bulamadan biter. Çünkü bir türlü ne izleyeceğimize karar veremeyiz. Google işte bunun önüne geçecek bir alt yapı servisi kurmaya hazırlanıyor. Bundan böyle kullanıcılar, Google’ın kişiselleştirilen arama motoru sonuçları ile kendilerine uygun dizi, film önerilerine hızlıca ulaşmış olacaklar.

Bu uygulamanın öncesinde de Google’dan kendime film bulabiliyordum diyenler için hemen kısaca bu yeni servisin farkını söyleyelim: Eskiden eğer komedi filmi izlemek isteniyorsa Google arama motoruna ‘’komedi filmi’’ ya da daha spesifik bir arama için ‘’komedi filmi 2000’’ gibi anahtar kelimeler yazıyorduk ve Google belli öneriler sunuyordu. Ancak artık kullanıcı deneyimleri baz alınarak daha da kişiselleştirilmiş sonuçlar ekranlarımıza çıkacak. Google bu şekilde bilgilendirici içeriğini genişletme amacına da ulaşmış olacak.

Çalışmalarıyla bizleri memnun etmeye devam eden Google arama sonuçlarında Tinder uygulamasına benzer bir anlayış geliştiriyor. Şöyle ki siz bir arama yaptığınızda sonuç sayfasında çıkan içerikleri sağa kaydırarak beğeniyor sola kaydırdığınızda ise beğenmemiş oluyorsunuz. Ve böylece kendi kişisel film, dizi verinize katkı sağlamış oluyorsunuz. Yani arama sonuçlarından kaynak oluşturma imkanı sağlamış oluyor. Ayrıca Google bu çalışmasına dizi, filmlere dokunulduğunda merak edilen her şeyi öğrenebileceğiniz bilgi ekranı da getiriyor. Yani sizi yormuyor ve bilgili içerikte dünya devi olmaya devam ediyor.

Peki Google bu yeni özellikteki asıl amacı ne? Yoksa reklam amacı mı taşıyor? Özelliği nasıl kullanabiliriz? Kimler kullanabilir? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı