Google Destek İle Nasıl İletişime Geçilir?

Google ile ilgili bir sorun mu yaşadınız? Google ile iletişime geçmenin yollarını mı arıyorsunuz? Bu yazımızda, Google destek ile nasıl iletişime geçileceğinize değindik.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Google’ın belirli bir sabit numarası yok. Bu tarz siteler genellikle dolandırıcılık içerdiğinden dolayı, direkt olarak bu yönteme başvurmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Google müşteri hizmeti olduğunu yayan birçok site, dolandırıcıların meskeni olmuş durumda. Google ile iletişime geçmek, sabit numarası olmamasına rağmen sanıldığı gibi zor bir durum değil. Hatta bunun birkaç yolu bulunmakta.

Google, büyük bir şirket olduğundan çok fazla farklı sorun da yaşanabilmekte. Bunun için büyük bir bilgi arşivi barındırıyor olması gayet yerinde bir tutum oluyor. Buna rağmen telefonda kaybolan şifrelere yardım sunmuyor. Bunun sebebi ise hassas bir güvenlik oluşunda yatıyor. O yüzden şifrelerinizi akılda kalıcı ya da bir yere not ederek saklayın. Her ne kadar sabit hattı yok desek de kullanıcılar için belirlenen bir numarası var ancak bu bir dizi menüye yönlendirdiğinden insanlar genelde web’den ulaşmayı tercih etmekte.

Google’ın müşteri destek numarası 1-855-836-1987’dir. Eğer denemek istiyorum diyorsanız sizin için bu bilgiyi buraya bırakmış olalım. Bu şekilde numara yolunu geri plana atma nedenleri ise dünyada birçok Google kullanıcısının olması ve her biri arasa bu çok fazla meşguliyete neden olacak. Bunun yerine web’den de hizmeti eklemiş durumda. Telefondan şifre sıfırlama ya da hesap kurtarma olayı sizi saldırı riskine sokacağından dolayı bu topa girmek istemezler. Google ile ilgili en sık karşılaşılan sorun G-mail, Crome veya Haritalar olduğundan bunlar ile ilgili internette eğiticiler, yazarlar ve sayısız sorunu ele alan kullanıcı forumları bulunuyor. Şimdi dilerseniz, Google’dan nasıl destek alabilirsiniz sorusunu cevaplayalım.

Google Destek İle Nasıl İletişime Geçilir?

– Google hesabınıza giriş yapın.
– Daha sonra https://support.google.com/ adresine gidin.
– Ekranda beliren dokuz adet simge bulunacak. Bu alandan hangisi size uyuyorsa onu seçebilir ya da sorununuz bu seçenekler arasında yoksa sorunuzu direk yazabilirsiniz.
– Her simge, yaygın sorunları içerir ve genel bilgiler içerir. O yüzden sorunu dikkatlice tespit edin.

Google Yardım Forumlarını Kullanın

– Yukarıdaki genel bilgiler işinizi görmediyse tekrar size vermiş olduğumuz linke tıklayın.
– Sorunlu bulduğunuz ürün simgesini seçin ve sonra açılacak ekranda sol üstte yer alan Topluluk kısmını seçin.
– Burada sizinle aynı veya benzer sorunları yaşayanlar olacaktır. Yorumları okuyun ve sizi tatmin edecek bir cevap alamadıysanız siz de yorum yaparak sorununuzu belirtin.
– Bunu şimdi soru sor yazan kısımdan yapmanız mümkün.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Asistan Nedir? Sorabileceğiniz İlginç Sorular” okumak için buraya tıklayın
“Google’ın İlk Günleri Hakkında 5 İlginç Gerçek!” okumak için buraya tıklayın.
“Google Doküman Güvenliği Nasıl Sağlanır?” okumak için buraya tıklayın.

“Google Destek İle Nasıl İletişime Geçilir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı