Google Alışveriş Yapmanızı Kolaylaştırıyor!

İnternet üzerinden alışveriş dünya insanının artık en tercih ettiği yöntemlerden biri durumuna geldi. Özel uygulamalar sunan birçok sosyal medya platformu da müşterilerinin alışverişlerini kolaylaştıracak yöntemleri uygulamalarına entegre ederek kullanım kolaylığı sunmaya hızlı bir şekilde devam ediyor. Alışveriş yapmanızı kolaylaştıran platformlar arasında şimdi Google ‘da katılıyor? Nasıl mı? İşte detaylar…

Son olarak Instagram üzerinde gördüğümüz ve biz kullanıcılara fotoğraf üzerinden alışveriş yapma özelliği sunan ‘’Instagram shopping’’ ile site yönlendirmesi olmadan ürünün fiyat ve özellikleri hakkında bilgi alabiliyor durumdayız. Derken dünya devi Google ’da görsellerinde ürün adı ve fiyat etiketi hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Google Görseller ile markaların ürün adı ve fiyatlarına erişilebilecek!

Google e-ticaret firmalarına dijital pazarlama ve çevrim içi sponsorlu reklamlar ile hâlihazırdaki müşterilerine erişimi sağlayacak olanaklar sunuyor. Bununla birlikte markalar artık Google arama motorunda arandığında yeni reklam biçimiyle birlikte doğrudan markaya ait ürün ismi ve fiyat etiketleriyle birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Özel bir ürün ararken arama motorunda karşımıza çıkan karmaşadan çoğu zaman yoruluyoruz. Hatta bu yoğunluktan kaçmak için ekranı kapatarak aramamıza son bile verebiliyoruz. Ancak Google çalışmalarına bu ayrıntıları da önem vererek devam ediyor.

Şöyle ki; Google ‘ın hazırladığı yeni reklam biçimi ile birlikte markalar görüntülerini doğrudan fiyat etiketi ve ürün ismi açıklamalarıyla birlikte sunabiliyor. Sunulan ürünün yanında yer alacak olan etiket de ‘satışta’’, ‘’ücretsiz alışveriş ’’, ‘’indirimli’’ gibi ürüne ait değer ve nitelik belirleyici notlar yer alıyor.

Kullanıcıların alışveriş yaparken karar vermelerini kolaylaştırabilmek için, ürün görseli seçildiğinde markaya ait kullanılabilirlik özellikli ayrıntılarına da erişiyoruz. Markaya ait ayrıntıları gizlemek ve resmin tamamını görebilmek için sağ alt köşede bulunan mavi etikete tıklamamız yeterli oluyor. Yani karşımıza çıkan ürün ayrıntılarını tek bir tık ile gizlemek mümkün hale geliyor.

Peki bu yeni özelliği nasıl kullanmaya başlayabiliriz? Şu an kimler kullanabilir? Bu yeni özellik özellikle internetten satış yapanlara hangi faydayı sağlayacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esra Kansız

Esra Kansız

Merhaba. Ben Esra. İletişim mezunuyum. Dijital medya ile ilgileniyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı işi ile meşgulüm. Hızına yetişemediğimiz teknolojinin bize sunduklarını öğrenerek sizlere duyurmak için buradayım. İçerik editörlüğünün hayatımın bir vazgeçilmezi olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esra-kansiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı