Gmail Kullanıcıları Dikkat: Gmail Yenileniyor!

Mevcut  ön yüzü ve klasik özellikleriyle uzun süredir kullanmayı alıştığınız Gmail bu alışkanlıklarınızı biraz değiştireceği benziyor.  Çünkü, yakın zamanda ön yüzünde hem de özelliklerinde birçok yenilik hayatımıza girmiş olacak.

Bu yeni  güncellemelerin temelinde de Google‘ın ana mottosu olan “temizlik ve sadelik” yer alıyor olacak; yani Gmail daha yeni ve temiz bir görünüm ile karşımıza çıkacak. Posta kutumuz yenilecek. Tasarım olarak güncellenip kolay ve sade bir hale gelecek.

Bunun yanı sıra Gmail’in bize sunduğu özelliklerde de birtakım yenilikler olacak.  Örneğin, Google Takvim gibi G Suite uygulamalarına da artık Gmail‘den kolayca erişebiliyor olacağız. Yani Google Takvim ve Gmail birlikte kullanılabiliyor olacak.

Bunun dışında, mobildeki kullanıcıların zaten bildiği ve kullanmaya alışık olduğu bir özellik de artık tüm platformlarda Gmail kullanıcılarına sunuluyor olacak. Gmail’i mobil cihazlarında kullananların bildiği “akıllı yanıtla” yani “akıllı cevaplar” artık web sitesi üzerinden giriş yapanlar tarafından da kullanılabilecek.

Değişim ile birlikte gelmesi gereken bir diğer yenilik ise oldukça farklı. Artık e-postalarınızı erteleyerek, daha sonra gelen kutunuzda tekrar görüntüleyebileceksiniz. Ertelediğiniz e-postalar kaybolacak ve sizin ertediğiniz zaman her ne ise, ki bu birkaç dakika da olabilir birkaç gün de, işte o belirttiğiniz zamanda e-posta kutunuzda yeninden belirecek.

Bunun dışında farklı sürprizler olacak mı bilinmiyor, ancak yeniliklerin önümüzdeki haftalarda açıklanacağı ve hayatımıza gireceği öngörülüyor.

Gmail kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız hayatımıza girecek bu yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından paylaşın.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı