Geleneksele Elveda Yeni Medya’ya Merhaba Demek!

Yazılı medya, görsel medya, diğer bir ifadeyle geleneksel medyanın  gazetelerin, dergilerin, televizyonların ve radyoların oluşturduğu medya yapılanmasının genel adı olarak değerlendirebileceğimiz  medyanın son zamanlarda başı oldukça ‘belada’, çünkü karşısında kollarını açmış bekleyen dört bir tarafını saran  bir gelişme ile karşı karşıya kalmış durumda… Adı: Yeni Medya!

Yeni medya olarak hayatımızda olan  ve tüm bildiklerimizi unutturan tüm alışkanlıklarımızı ve davranış şekillerimizi bir süreçten veya aşamadan geçirmeyi zorunlu kılan yeni medya araçları ve uygulamaları, bambaşka dünyalara yelken açmamızı sağlamıştır. Bir taraftan da teknoloji hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Diğer taraftan da yeni medyanın yarattığı değişimin ve dönüşümün zaman ve mekân kavramlarını farklı tanımlarla birlikte, kişiler arası iletişim süreçlerinden kurumsal hayatın işleyişine kadar uzanan geniş bir yelpazeyi kapsadığını bilmekteyiz.

DEVAMI  İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı