Fotoğraflardaki Arka Plan Hızlıca Nasıl Silinir?

Anılarımızı biriktirmek, onları birer kutuya saklar gibi dijital şekilde fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşmak hepimizin vazgeçilmezi oldu. Çektiğimiz fotoğraflarda basit düzenlemeler yapmak, ışık ayarları ile oynamak da artık hepimizin yaptığı adımlardan biri. Özellikle arka planlarda değişiklikler yapmak, her birimizin fotoğraflarında yaptığı bir değişim haline geldi. Peki, fotoğraflardaki arka plan hızlıca nasıl silinebilir?

Sizlerin çok güzel çıktığı fakat arka planda hoşunuza gitmeyen insanları ya da arka plandaki ışık tersliklerini, nesneleri silmek isteyebilirsiniz. Fotoğraflarınızdaki arka planı tek dokunuş ile yok etmeniz mümkün. Bu tarz arka plan silme işlemleri genellikle profesyonel uygulamalar ile yapılmakta. Yine de herkes bu tarz profesyonel uygulamaları bilmek zorunda değil. Ayrıca ufak dokunuşlar ile uzun uzun adımlar ile düzeltmeniz de gerekmiyor. Bunun için daha kolay ve ulaşılabilir programlardan yardım alabilirsiniz.

Fotoğraflardaki Arka Plan Hızlıca Nasıl Silinir?

Remove.bg

Remove.bg uygulaması, bu iş için biçilmiş kaftan rolünde. Yalnızca tek bir dokunuşla fotoğrafınızı PNG formatına dönüştürüyor. Bunun yanı sıra kullanımı da son derece basit ve anlaşılır.

Remove.bg uygulamasının bir diğer kolaylığı ise tarayıcı tabanlı bir program olması. Yani tarayıcınızdan giriş yaparak işlem gerçekleştirebiliyorsunuz. Bilgisayarınıza veya telefonunuza herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok.

Bu uygulamayı kullanarak tek dokunuş ile fotoğraftaki arka planı silmek için öncelikle tarayıcınızdan Remove’un sitesine giriş yapın. “Upload Image” yazılı tuşa tıklayın ve arka planını silmek istediğiniz görseli dosyalarınızdan seçin. Yapmanız gereken bu kadar! Size sadece yaklaşık 15-20 saniye beklemek düşüyor. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Arka plan ile önünde bulunan nesnenin net bir ayrımı olması gerekmektedir. Renkler ve nesneler karışık olursa net bir hat ile arka planınız silinmiş olmayacaktır.

Clippingmagic

Clippingmagic de tıpkı Remove uygulaması gibi kullanımı son derece kolay ve sizlere birkaç saniye içerisinde arka planı silinmiş görseller sunacak bir site. Yine en büyük kullanım kolaylığının tarayıcı tabanlı olması diyebiliriz.

Tarayıcızdan Clippingmagic’e girerek “Upload Image” yazılı tuşa tıklayın ve arka planını silmek istediğiniz görseli dosyalarınızdan seçin. Yapmanız gereken bu kadar basit!

Siz de profesyonel programlar indirip, kırpma işlemlerine hakim olmanıza gerek kalmadan bu siteler yardımı ile kolayca fotoğraflarınızdaki arka planları kaldırabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Android İçin 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.
“iPhone için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın
“En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.
“En İyi Mobil Fotoğraf Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın.

“Fotoğraflardaki Arka Plan Hızlıca Nasıl Silinir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı