Etkin Spotify Kullanımı Nasıl Sağlanabilir?

Teknoloji sayesinde hemen her şeye ulaşmamız artık mümkün. Bunlardan biri olan Spotify, basit ara yüzü ve geniş müzik kitaplığı sayesinde Apple Music ve YouTube Music’in zorlu rekabetçilerinden biri! Peki, Spotify nasıl kullanılır? Etkin Spotify kullanımı nasıl sağlanabilir? Kullanımı için ipuçları ve öneriler nelerdir?

Spotify Nasıl Kullanılır?

200 milyondan fazla dinleyicisi ve 100 milyondan fazla ücretli üyesi ile Spotify, dünyanın en popüler müzik akışı hizmeti veren şirketleri arasındadır.

Çevrimdışı müzik dinleme, müzik paylaşma ve filtreleme gibi hizmetleri mümkün olan en iyi ses kalitesi ile dinleyiciye sunan Spotify, uygulama üzerinden indirilerek kullanıldığı gibi web sayfası üzerinden de rahatlıkla kullanılabilir. Üye olunup hesap oluşturulduktan sonra Spotify’da müzik, podcast ve programları çalmak mümkündür.

Etkin Spotify Kullanımı Nasıl Sağlanabilir?

En iyi ses kalitesini elde etmek, dinlenilen müzikten alınacak zevki en yüksek seviyeye çıkarıyor. Spotify; menü kısmında Normal (96 kbps), Yüksek (160 kbps) ya da Çok Yüksek (320 kbps) seçenekleri sunmakta.

Çok Yüksek seçeneği veri akışını arttıracak olsa bile duyulan sesi önemli ölçüde değiştiriyor. Ayrıca çevrimdışı müzik dinleme özelliği ile de bir kez çok yüksek kalitede kaydedilen müzikler veri akışı tasarrufu sağlıyor. Kaydedilen müziklerin çevrimdışı kullanılması, mobil sinyalin olmadığı dağ yürüyüşü veya metro gibi yerlerde de kesintisiz müzik zevki sağlıyor. Bu özelliği kullanabilmek için Spotify Premium kullanıcısı olmanız gerektiğini de hatırlatmadan geçmeyelim.

Müzikleri indirmeden önce Kitaplık kısmından yeni bir oynatma listesi oluşturabilir ya da diğer müzik hizmetlerindeki mevcut çalma listelerinizi Soundiiz web sitesi aracılığı ile kolayca Spotify’a aktarabilirsiniz.

Spotify’ın sunduğu ayrıcalıklardan bir diğeri ise sizi kimin takip ettiği ve kimi takip ettiğiniz gibi istatistikleri profil simgesinde gösteriyor olması. Ayrıca en son dinlenilen sanatçılara ve herkese açık çalma listelerine de ortak erişim sağlıyor. Arkadaşlarınızı takip ederek onların ne dinlediklerini görebilir, kolayca çalma listelerine erişim sağlayabilir ve müzik önerilerinizi karşılıklı paylaşarak set oluşturabilirsiniz. Bu şekilde yeni çıkan, beğenilen ve popüler olan müzikleri de rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Bununla birlikte Spotify kodlarını kullanarak da aynı işlemleri yapabilirsiniz. Üstelik Spotify kodu ile afiş, broşür veya reklam panosundaki bir kodu tarayarak da şarkı erişimi sağlamak mümkün!

Bunların yanında bir diğer dikkat çeken püf nokta ise Spotify’ın dinleme alışkanlıklarınıza göre derlediği günlük mix listeler oluşturuyor olması. Bu listeler, müzik dinleme zevkinizi arttırıyor ve sürekli müzik arama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca Spotify’ın Haftalık Keşfet Oynatma Listesi ve yepyeni müzik yayınları ile güncellenen Release Radar çalma listesi, yeni müzik deneyimleri ile dinleyiciyi buluşturuyor.

Siz de birbirinden gelişmiş son teknoloji cihazlara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı