En İyi Video Barındırma Siteleri

İnternet hayatımıza girdiğinden beri birçok yenilik de hayatımıza eklendi. Yeni hayat biçimleri, yeni alışkanlıklar, yeni kolaylıklar gibi birçok unsur ağır basmakta. Kısacası, bu yenilikler sayesinde iyi ya da kötü olsalar dahi yeni bir çağ başlamış oldu. Bu yeniliklerden en bariz olanlarından biri de video barındırma amaçlı yayında olan sitelerdir. İşte karşınızda en iyi video barındırma siteleri!

İnternetin insanlar üzerinde yaratmış olduğu gözle görülür en etkili unsurlardan biri de bu sitelerdir. Küçük bir hikayeden tutun, sıradan bir insan yaşamının en manasız ve gereksiz detaylarını, diğer yönden bütün büyük ve etkileyici hikayelerin de yer aldığı bu siteler, günümüz insanı için kaçınılmaz bir yaşam alanına dönüştü. Elimizde birçok video barındırma sitesi mevcut. Bunların bazıları çok bilinen bazıları az bilinen, bazıları ilk bazıları ise de özeldir. Şimdi en çok kullanılan 10 video barındırma sitesini tanıtalım.

En İyi Video Barındırma Siteleri

1. Youtube

İlk olmasa da en çok kullanılan ve en çok bilinen video barındırma adresidir.

Günde milyonlarca insanın video izlediği ve yüklediği bu site, 14 Şubat 2005 tarihinden beri hayatımızda yer almakta. Ücretli üyelikleri de bulunan Youtube, ücretsiz de kullanılabilir. Ulaşması ve kullanılması son derece basit bir sitedir. Hemen her şeye bu siteden ulaşabilirsiniz.

2. Vimeo

Vimeo, Youtube’dan önce kurulmuş olsa da onun kadar popüler olmayan ancak profesyonel video üreticilerinin başvurduğu bir sitedir.

Her ne kadar ücretsiz kullanıma olanak sağlasa da bazı kotaları, kullanım şartları mevcuttur.

3. Wistia

Genellikle kişisel verilerini önceliğe alan ve kaliteli video reklamları yaratmak isteyen güvenlik ve video kalitesi isteyen üretici ve tüketicilerin başvurduğu bir sitedir.

4. Dailymotion

Diğer video barındırma sitelerine yakın tarihlerde ortaya çıkan Dailymotion, Youtube’dan sonra en çok kullanılan video barındırma sitesidir. Ücretsiz kullanıma sahip olan site, zaman zaman Türkiye’de erişime engellenmiştir. Hali hazırda Hindistan’da erişime engellidir.

5. Twitch

Diğer video barındırma sitelerinin aksine barındırma işlemini biten canlı yayınlardan sonra, yayını yapan şahsın üyeliğine göre barındırma işlemi yapmaktadır. Ücretsiz olmakla beraber, ücretli yönü de olan site; günümüz için canlı video barındırma siteleri arasında en popüleridir.

Genellikle genç nesil tarafından en çok kullanılan ve ziyaret edilen sitelerden biridir.

6. Sprountvideo

Birinci sınıf güvenlik özelliklerinin yanı sıra videolarınızın kalitesi önemli ölçüde artar. SproutVideo, 8K çözünürlüğe kadar ve her formatta videoları destekler.

7. IGTV

Instagram’ın video içerik sitesidir. Uzun süreli videolar için kullanmak isteyeceğiniz bir uzantıdır.

Instagram, en çok kullanılan sosyal medya platformu olduğundan dolaylı olarak da olsa kullanılan bu program, uzun süreli insta videoları için gereklidir.

8. Jetpack

Diğer video barındırma sitlerinin aksine depolama alanı yemeyen bir sitedir.

9. Vidyard

Zengin ve kaliteli bir hizmete sahip olmakla beraber kullanım ücreti yüksek bir platformdur.

10. Brightcove

Diğer platformlardan farklı olarak Brightcove; planları, fiyatlar yerine kullanımlara ayrılmıştır. Bunlar; para kazanmak, pazarlama faaliyetleri için ve kurumsal kullanımlar içindir. Özellikle kullanıcılarının video kazançlarını yükseltmeye odaklanmıştır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“İlgi Çeken Videolar Yapmak için 8 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram IGTV’ye Nasıl Video Yüklerim?” okumak için buraya tıklayın.
“YouTube Fenomeni Olmak İçin Yapmanız Gerekenler!” okumak için buraya tıklayın.

“En İyi Video Barındırma Siteleri” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı