Çocuğunuzu Sanal Dünyada İzlemenizi Sağlayan 5 Ebeveyn Kontrol Uygulaması!

Ebeveynlerin çocuklarını sanal dünyada izlemesi için geliştirilen mobil uygulamalar hangileri? En iyi 5 ebeveyn kontrol uygulaması, haberimizde...

Çocukların teknolojik cihazlara karşı engellenemez bir ilgisi var. Hatta bu durum bir süre sonra teknoloji bağımlılığına neden oluyor. Bu durumun daha korkunç bir hal almaması için ebeveynlerin çocuklarını kontrol etmeleri gerekiyor. Bunun için geliştirilen pek çok ebeveyn kontrol uygulaması var. Peki ebeveyn kontrol programları nedir? En iyi ebeveyn kontrol uygulamaları, haberimizde…

Çocuğunuzu takip etmek için kullanabileceğiniz ebeveyn kontrol programları:

1- Qustodio

Qustodio, kolay bir arayüze sahip olan bir ebeveyn kontrol uygulaması. Bu uygulama ile çocuğunuz için sosyal medya, internet kullanımı, oyunları veya uygulamaları, kısa mesajları ve çağrıları izleyebiliyorsunuz.

Yazılım Kindle ve Nook ile Windows, MacOS, Android ve iOS’u destekliyor. Qustodio uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz fakat konum izleme gibi bazı özellikler ücretli abonelik istiyor. Ücretsiz sürümü yalnızca uygulanabilirliğini sınırlayan tek bir cihazda kullanabilirsiniz.

2- Zift 

Zift iOS, Android ve Amazon Fire ile uyumlu olan bir mobil uygulama. Uygulama, çocuklarınızın erişmesini istemediğiniz türden internet içeriğini engellemenizi sağlayan Net Dadı filtresini kullanıyor. Çocuğunuzun telefonu ne kadar kullandığını, hangi aramaları yaptıklarını ve hangi uygulamaları kullandıklarını görebilirsiniz. Ayrıca ekran süresini ayarlayabilir ve akıllı telefonun internete erişimini engelleyebilirsiniz.

Zift ayrıca porno, uyuşturucu, silah ve intihardan bahseden şeyler için özel aramalar tespit ederse sizi uyarır. Ücretsiz olan uygulamanın ücretli aboneliği olan Premium hizmeti de bulunuyor.

3- Kidlogger 

Kidlogger tuş vuruşlarını, web geçmişini, program kullanımını otomatik olarak izliyor. Uygulama bilgisayarda çekilen tüm ekran görüntülerini otomatik olarak kaydedebiliyor. Ayrıca, numara ve kişi adına göre yapılan tüm telefon görüşmelerini de otomatik olarak kaydediyor.

Kidlogger ücretsiz bir uygulama, ancak premiumda bazı özellikler var. Uygulamanın yerel şifre koruması bulunmuyor. Uygulama, Windows, MacOS, Android, BlackBerry ve iOS için kullanılabilir.

4- Zoodles 

Zoodles uygulaması oyunlar, kitaplar, videolara erişim sunuyor. Çocuğunuzun zaman geçirip geçirmediğini aktive raporlarından görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulamayı indirmek ücretsiz fakat premium üyelik aylık 8 dolardan başlıyor.

5- Kuukla

Kuukla uygulaması ile çocuğunuzu internette gezinirken takip edebilirsiniz. Uygulamadan çocuğunuzun kullanabileceği uygulamaları belirleyip, ekran süresini ayarlayabilirsiniz. Uygulama Android cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Peki siz çocuklarınızı sanal dünyada nasıl kontrol ediyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Çocuklara Okuma Alışkanlığı Kazandıran Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dijital Oyunlar Çocukların Ruh Dünyasını Bozuyor Mu?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuklara Kodlama Öğreten 5 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı