En İyi 10 Savaş Oyunu

Son yıllarda savaş oyunlarını oynamayı tercih edenlerin sayısı git gide artıyor. Sanal olarak sunulan dünya ile buluşmak için savaş oyunlarını; PC, Mobil telefonlardan ya da online savaş oyunları olarak oynayabiliyorsunuz. Karşınıza birçok farklı türde savaş oyunu çıkabiliyor. Hangisini tercih edeceğiniz konusunda bazen kararsız kalıyor olabilirisiniz. Yazımızda, sizler için en iyi 10 savaş oyunu hangisi sorusuna yanıt arayacağız.

En İyi 10 Savaş Oyunu

Piyasada çeşitli konularda tasarlanmış birçok savaş oyunu mevcut. Grafik tasarımları ve özellikleri ile iyi savaş oyunları diğerlerinden sıyrılmakta. İyi tasarlanmış savaş oyunları ile oynamak çoğu oyun severin tercihi oluyor. Şimdi bu oyunlara gelin birlikte göz atalım.

1. Roma: Total War

Creative Assembly markasınca tasarlanmış bir strateji oyunudur.

Binlerce askerin savaş alanında çarpışmasını 3 boyutlu şekilde görebiliyorsunuz. 3 boyutlu grafik motoru sayesinde bu mümkün olabiliyor. Eşsiz bir oyun deneyimi sumakta. Efektleri, özellikleri ve kullanım kolaylığı ile birçok oyundan ayrılıyor diyebiliriz.

2. Operation Flashpoint

Gerçekçiliği üst seviyelerde olan askeri bir oyundur.

Oyun içerisinde takım arkadaşlarınız ile beraber çatışmaya girebiliyorsunuz. Oyunun donanımı ve özellikleri iyi olmasına rağmen hız konusunda biraz eksik kalıyor diyebiliriz. Bu oyunu çevrimiçiyken oynayabiliyorsunuz.

3. Brothers in Arms: Road To Hill 30

Oyun, hem efektleri hem de özellikleri açısından kaliteli bir deneyim sunmakta.

2. Dünya Savaşı ile ilgili bu oyunda, oyuncular sadece 2 silah taşıyıp uzak ve yakın açılı olmak üzere 2 farklı bakış açısından çatışmaya girebiliyor.

4. Defcon

Bu oyun, bir dünya haritası üzerinde oynanabiliyor.

Oyuna göre: dünya bölgelere ve yapılara ayrılmış durumda. Yapı kısmında radar, hava alanı ve silo yer alıyor. Bu yapılar sayesinde savunmanızı güçlendirmiş oluyorsunuz. Soğuk savaş döneminin yarattığı atmosfer baz alınarak gerçek zamanlı bir oyun olarak tasarlanmış. Stratejik hamlelerin üstün gelebileceği bir bilgisayar oyunu diyebiliriz.

5. This War Of Mine

Bu oyun savaş sonrasında zor şartlarda hayatta kalmak için sarf edilen mücadeleye odaklanmakta.

Oyunun tasarlayıcıları, 1990’larda yaşanan Bosna Savaşı esnasında gerçekleşen Saraybosna Kuşatması’ndan ilham almışlar. Savaş sonrası yaşanan ağır psikolojiyi ve hayatta kalma dürtüsünü bu oyun ile birleştirip oyun severlerin hizmetine sunmuşlar. Bu oyunu oynamak için bilgisayardan giriş yapmanız gerektiğini de hatırlatalım.

6. Battlefield 1

Battlefield 1 oyunu, 1. Dünya Savaşını konu almakta.

Çanakkale Savaşı döneminde ittifak kuvvetlerin Gelibolu yarımadasına girme macerası aktarılıyor. İttifak kuvvetlerinin amaçları, İstanbul’u ele geçirmek. Bu hikaye döngüsü ittifak kuvvetlerinin bakış açısından başarılı bir şekilde aktarılmakta.

7. World Of Tanks

Dünya çapında birçok ödül alan ve 2. Dünya Savaşı’nı konu alan bir savaş oyunu olarak dikkat çekmekte.

Tank kullanarak savaşa dahil olabiliyorsunuz. İki adet farklı üs bulunmakta. Biri sizin üssünüz diğeri düşmanların üssü durumunda. Diğer takımın üssünü alt eden taraf galip geliyor. Galip gelmek için diğer tarafın tanklarını da patlatabiliyorsunuz. Oyunda ekipman olarak; ağır toplar, hafif tanklar, orta tanklar, ağır tanklar ve tank yok ediciler bulunmaktadır. Bu oyun, online savaş oyunları arasında yer alıyor.

8. Leage Of Legends

Günümüzde milyonlarca oyun sever bu oyunu oynuyor desek yanılmış olmayız.

Dünyanın birçok yerinde gençler takım oluşturarak rekabet ortamında oyun oynuyor. Kısaca LOL olarak bilinen bu oyunda; 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada karşı tarafın merkezini yıkma mücadelesi işlenmekte. Leage Of Legends, online savaş oyunları arasında bulunuyor.

9. Valiant Hearts: The Great War

Aksiyon ve maceranın doruklarda yaşandığı oyunlardan biri olduğunu belirtebiliriz.

Bu oyun, 1. Dünya savaşını ele almakta. Almanya ve Fransa arasında geçen savaşa dahil olarak bu savaş oyununu oynuyorsunuz. Karakterlerin anılarına ve deneyimlerine dayalı kurgusu gelişmiş olan bu oyunda, sürekli macera peşinde koşuyorsunuz.

10. Army Sniper

Army Sniper, PC yerine mobilden savaş oyunu oynamak isteyenlerin tercih edebileceği oyunlar arasında bulunuyor.

Keskin nişancı oyunu olarak biliniyor. Herhangi bir ücret ödemeden bu oyunu telefonunuza indirerek oynayabilirsiniz.

Siz de aksiyon ve macera dolu oyunları oynamak için teknolojik cihaz arayışında iseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı