En Fazla İnternet Kullanıcısı Hangi Ülkede? - Moblobi.com
İnternet

En Fazla İnternet Kullanıcısı Hangi Ülkede?


Medyatakibi konusunda öncü kuruluşlardan biri olan Ajans Press, en fazla internet kullanıcısı bulunun ülkelerin araştırmasını inceledi ve Uluslar arası Telekomünikasyon Birliği yani International Telecommunications Union verilerinden ve medya yansımalarından elde ettiği verileri derledi. Buna göre en fazla internet kullanıcısı hangi ülkede belirledi.

Araştırmanın sonuçlarına göre en fazla internet kullanıcısıÇin‘de bulunuyor. Çin‘in teknolojiye karşı merakı ve nüfusu da dikkate alındığında elbette beklenen bir sonuç gibi duruyor. İkinci en çok kullanan ülke ise Hindistan oldu. Çoğunluktaki haklın gelir düzeyinin düşük olmasına rağmen bir bölümünün oldukça zengin olduğu hatta yazılım dünyasında adı çok duyulmuş mühendisleriyle ünlüdür Hindistan. Dünyanın önemli firmalarında çok sayıda Hintli mühendis görebilirsiniz. Sanırız artık Hindistan’da elinde cep telefonu olan kişileri de tıpkı Çin’de olduğu gibi daha sık görüyor olacağız.

Peki Türkiye listenin kaçıncı sırasında dersiniz? Aslında bu kadar internet kullanımına rağmen sıramıza çok şaşıracağınızı önceden söyleyelim…Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı