En Çok İnternet Kullanıcısı Bulunan Ülkeler!

İnternet hayatımızı tamamen değiştirdi. Artık tüm işlerimiz, tüm cihazlarımız hatta günlük hayatımız bile internete bağlı sürüyor. İnternete olan ihtiyacımız ve internet kullanan birey sayısı her geçen gün artıyor. İşte detaylar…

Geçtimiz yıl yani 2018 yılında internet kullanımı tüm dünyada yüzde 6 oranında arttı. Dünya genelinde internet kullanan kişi sayısı toplamda 3.8 milyar rakamına ulaştı. Böylece, internet kullanımı dünya nüfusunun yarısından daha fazlasına ulaşmış oldu.

Dünya nüfusunun yarısı internet kullanıcısı!

Ajans Press, internet kullanımına yönelik yapılmış olan BOND İnternet Trendleri Raporu’nu ve de medya yansımalarını inceleyerek ilginç veriler paylaştı. Bunların başında az önce de paylaştığımız gibi 2018 yılı itibariyle yüzde 6 artmış ve 3.8 milyara ulaşmış olması geliyor. Böylelikle de artık internet kullanıcıları, dünya nüfusunun yüzde 50’sinden çok daha fazlasını oluşturmuş oluyor.

İnternet kullanıcısı en fazla olduğu ülke ise nüfusu ile de ön plana çıkan Çin olduğu görülüyor. Çin, yüzde 21 pay ile listenin en tepesinde yer alıyor. İkinci sırada ise yer alan ülke ise Hindistan. Hindistan’ın payı ise yüzde 12. İnternet kullanımının en fazla olduğu ülkeler listesinde üçüncü sırayı alan ülke ise ABD.

Listedeki ilk 3 sıra böyleyken elbette merak edilen ise Türkiye’nin kaçıncı olduğu konusu. Ülkemizde internet kullanımının ne kadar yoğun olduğunu hepimiz tahmin ediyoruz. Hatta günümüzün yaklaşık 7 saatini internette geçirdiğimizi biliyoruz. Son açıklanan veriler ülkemizde 54 milyon kişinin internet kullanıcısı olduğunu gösteriyordu. İnterneti kullanan kişilerin ülkemizdeki yaş ortalaması ise 31.4 olarak biliniyor.

Peki veriler böyleyken biz dünyadaki bu listede kaçıncı sıradayız? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı