E-Ticaret Sitesi Açmak İsteyenler için İpuçları!

Ürün ya da hizmetlerin online bir şekilde sunularak tanıtılması ve satılmasını sağlayan e-ticaret siteleri marka, kurum ya da kişilere önemli faydalar sağlıyor. Artık pek çok birey de internetten satış yapmayı öğrendi. Kimi zaman ürettiği ürünleri, kimi zaman sahip olduğu bilgiye dayalı hizmetleri ve hatta kimi zaman da kullanmadığı eşyaları internetten satışa sunuyor. Bunu mevcut e-ticaret siteleri aracılığıyla yapanlar olduğu kadar; kendi e-ticaret sitesini kuranlar da var. Peki e-ticaret konusuna adım atmayı düşünüyorsanız nasıl başlamalı, nelere dikkat etmelisiniz? Hiç bilmeyenler için bu işin altyapısı nasıl olmalı? İşte size bazı ipuçları…

E-Ticaret sitenizde altyapının güvenilir ve hızlı olmasına dikkat edin

Mary Meeker’in 2019 İnternet Trendleri Raporu’na göre geride bıraktığımız 2019 yılında perakende satışlarının yüzde 15’ini e-ticaretin kapsadığı görülüyor. Türkiye özelinde ise 2019 yılının ilk üç ayında online dükkanların e-ticaret sitelerinden elde ettikleri gelirin 2018 yılına göre yüzde 68 büyüdüğü ve verilen sipariş sayısında ise bir önceki yıla göre yüzde 21’lik bir artış olduğu belirtiliyor. Bu nedenle bir e-ticaret sitesi kurarken kullanılacak altyapının güvenilir ve hızlı olması büyük bir önem taşıyor.

E-ticarette altyapı hizmeti araştırmasına girmeden önce şirketinizin hedef kitlesini belirlemelisiniz. Sonrasında ise e-ticaret altyapı hizmeti sağlayan güvenilir firmaların sunduğu paketlerden belirlediğiniz hedef kitleye en uygun olanı seçebilirsiniz.

E-ticaret altyapı hizmetinden ucuz yollarla faydalanmak için fedakarlıkta bulunmamanızı ve sizlere uygun olan en güvenilir altyapı hizmetini seçmeniz önemli. Müşterilerinizin ödeme yöntemleriyle ilgili karar vermeli ve altyapı hizmetinizin bu duruma uygunluğunu da asla göz ardı etmemelisiniz.

Eklenti ve entegrasyona uygun olan altyapılar seçin

İster markanıza isterseniz şahsınıza ait olsun, açacağınız online dükkanınızda müşterilerinize daha sağlıklı bir hizmet verebilmek adına kullanmanız gereken bazı eklentiler olacaktır. Bu sebeple başlarken kendinize “müşterilerime e-ticaret sitemde nasıl hizmetler sunmak istiyorum” sorusunu mutlaka sorun. Aklınızdan geçen cevaplar doğrultusunda düşündüğünüz hizmetleri maddeleyin. Bu şekilde ihtiyacınız olan eklentiler daha çok göze çarpacaktır. Böylece de bu İhtiyacınızı karşılayacak bir e-ticaret altyapısı hizmeti arayışında bulunursunuz.

Bu arada şunu da mutlaka not olarak belirtelim: Sosyal medyanın dev gücü tartışılamaz. Bu sebeple de e-ticaret sitenize bu sosyal medya hesaplarınızın entegre edilebilmesi önemli. Seçeceğiniz altyapı hizmetlerinde buna mutlaka dikkat edin. Sitenize trafik çekebilmek için en güçlü kaynağın sosyal medya hesaplarınızın olduğunu unutmayın.

Peki altyapınızda dikkat etmeniz gereken dijital stratejiler neler? SEO ve mobil uyumluluk konusunda ne gibi önlemler almalısınız? E-ticaret sitenizde güvenlik neden önemli? Güvenli satış için ne yapmalısınız? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esra Kansız

Esra Kansız

Merhaba. Ben Esra. İletişim mezunuyum. Dijital medya ile ilgileniyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı işi ile meşgulüm. Hızına yetişemediğimiz teknolojinin bize sunduklarını öğrenerek sizlere duyurmak için buradayım. İçerik editörlüğünün hayatımın bir vazgeçilmezi olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esra-kansiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı