Dijital Demokrasi: DemocracyOS!

Teknoloji hayatımızdaki pek çok şeyi daha kolay ve hızlı yapmamızı sağlıyor. Her gün çıkan yeni bir uygulama, yazılım hayatımızı pek çok açıdan kolaylaştırıyor. Teknoloji hayatımızın bu kadar büyük bir parçası haline gelmişken neden demokrasimizi bu teknolojilerle donatmayalım? Bu yazımda size tam da bunun için geliştirilmiş DemocracyOS uygulamasından bahsedeceğim.

DemocracyOS Neden Geliştirildi?

Teknolojiyle birlikte hayatımızdaki çoğu şey değişti. Fakat demokrasimiz son 200 yıldır hiçbir değişime uğramadı. Demokrasi bizim için sadece 4 yılda bir oy vermekten, bizi temsil edecek kişileri seçmekten ibaret. Toplum olarak bizi temsil eden kişilerin mecliste verdikleri kararlara dahil olamıyoruz. Bu konuşmanın, tartışmanın bir parçası değiliz. Bu sistemdeki yerimiz pasif dinleyiciler olmaktan öteye gidemedi. Bilgiye erişimin bu kadar kolay olduğu bir çağda toplum olarak isteklerimizi, endişelerimizi bizi yönetenlere daha etkili bir şekilde iletebilmeliyiz. Bunun için geliştirilmiş olan DemocracyOS uygulamasına kısaca bakalım.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Gülsüm Kutlu

Gülsüm Kutlu

Akdeniz üniversitesinde çalışma ekonomisi ve endüstri ilşkileri bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Ayrıca konservatuarda yan flut öğrencisiyim. Moblobi.com da "Gülsüm'ün Teknoloji Dünyası" köşemde teknoloji ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı