Bilgisayardaki MP3 Müzikleri Spotify’a Yükleme Nasıl Yapılır

Spotify müzik dinleme platformu, müzik dinlemeyi seven herkesin telefonunda mutlaka bulundurduğu bir uygulamadır. Müzik alanında sunduğu yüksek ses kalitesi ve arayüzü ile kullanıcıların beğenisini her geçen gün daha da kazanmakta. İçerisinde bir çok özellik barındıran uygulama, kullanıcılara mp3 müzikleri spotify’a yükleme imkanı da sunmakta.

Geniş bir müzik arşivine sahip olan Spotify’da bazen aradığımız her parçayı bulamıyoruz. Bir şarkının başka bir versiyonunu kaydetmiş biri bunu Youtube’a atmış ise sadece Youtube’dan dinliyoruz. Dolayısı ile dinlemek istediğimiz şarkıları nasıl Spotify’a aktarırız diye çeşitli araştırmalara giriyoruz.

Peki, Spotify’da olmayan bir müziği bu platforma nasıl aktarabiliriz? Spotify müzik yükleme işlemlerine hep birlikte göz atalım.

Bilgisayardaki MP3 Uzantılı Müzikleri Spotify’a Yükleme Adımları

Klasör Oluşturun

İlk olarak Spotify’a ekleyecek olduğumuz şarkı veya şarkılar için bilgisayarınızdan bir klasör oluşturun. İndirecek olduğumuz müziklerin telif hakkının olmaması ve telif hakkı olmayan müzikleri ise MP3 dönüştürücü sitelerinden çevirerek bilgisayarda oluşturulan klasörün içine atmalıyız.

Spotify Uygulamasını Açın ve Kaynak Ekleye Basın

İkinci adım olarak Spotify uygulamasını açarak ayarlar menüsünden “Yerel Dosyalar” seçeneğine gelerek “Kaynak Ekle”yi seçiyoruz.

Bilgisayardan Oluşturduğunuz Dosyayı Seçin

Üçüncü adım olarak ise bilgisayarınızda oluşturmuş olduğunuz dosyayı seçtikten sonra şarkılarımız, sol taraftaki Spotify listelerimizin içinde yer almış olacaktır.

Şarkılarınız bu işlemlerden sonra Spotify masaüstü uygulaması sayesinde bilgisayarınızdan dinlenebilir hale gelmektedir. Aktardığımız müzik klasörünü telefonda dinlemek istiyorsak; bir kaç işlem ve Spotify uygulamasının premium (ücretli) versiyonuna sahip olunması gerekir. Şimdi gelin bu işlemin nasıl olacağına bir göz atalım.

Öncelikle masaüstü uygulamasından tekrar bir çalma listesi eklememiz gerekiyor. Bu seçeneğe, masaüstü uygulamasının sol alt köşesinden ulaşabilirsiniz. Daha sonra oluşturduğumuz bu listeye tekrar aynı menüden yerel dosyaları işaretleyerek seçecek olduğumuz şarkının yanındaki üç noktaya tıklayarak menüde çalma listesine ekle seçeneğine tıklıyoruz. Oluşturduğumuz yeni çalma listesine şarkıları ekledikten sonra Spotify mobil uygulamasından şarkıyı eklemiş olduğumuz çalma listesine girerek ulaşabiliriz. Siz de yukarıda anlatmış olduğumuz adımları uygulayarak Spotify uygulamasında olmayan müzikleri aktarıp dilediğiniz şekilde dinleyebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Spotify Kullanıcıların En Sevdiği 4 Özellik!” okumak için buraya tıklayın.
“Spotify Connect Nedir ve Nasıl Çalışır?” okumak için buraya tıklayın
“Spotify’da Bulunmayan Müziği Listenize Nasıl Eklersiniz?” okumak için buraya tıklayın.
“Spotify Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?” okumak için buraya tıklayın.
“Spotify’da Ders Çalışırken Dinlenecek Müzikler!” okumak için buraya tıklayın.

“Bilgisayardaki MP3 Müzikleri Spotify’a Yükleme Nasıl Yapılır” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı