Arama Motoru Maana Nesneleri Konuşturacak!

Bugün arama motoru dediğimizde aklımıza ilk gelen isim şüphesiz ki GoogleGoogle‘a alternatif olarak pek çok arama motoru geliştirilse de onu tahtından edecek bir arama motoru henüz geliştirilmedi. Bugün size Endüstri 4.0‘ın gelişimiyle ilerleyen yıllarda adını daha çok duyacağımız Maana endüstriyel arama motorundan bahsedeceğim.

Babur Özden 2012 yılında 2 yabancı ortağıyla birlikte Maana‘yı kurdu. Maana kurumların kullanımına açık bir platform. Bireysel olarak arama yapabileceğimiz bir platform değil. Nesnelerin interneti teknolojisi ile akıllı teknolojiye sahip tüm cihazların bilgi alışverişi yapmasını sağlayacak.

Evinizdeki eşyalarınız bu sayede sizinle ve hatta üretici firma ile bile konuşacak, durumları ve sorunları hakkında bilgi verecek. Nasıl mı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Gülsüm Kutlu

Gülsüm Kutlu

Akdeniz üniversitesinde çalışma ekonomisi ve endüstri ilşkileri bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Ayrıca konservatuarda yan flut öğrencisiyim. Moblobi.com da "Gülsüm'ün Teknoloji Dünyası" köşemde teknoloji ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı