Anneler Günü’nde İnternetten Neler Alıyoruz?

Anneler Günü yaklaşıyor. Hepimiz annemize ne hediye alsak diye düşünmeye hatta internetten araştırmalar yapmaya başladık bile. Ancak durum gösteriyor ki annelerimize hediye almak için internetten araştırma yapmakta kalmıyor artık hediyelerimizi de internetten satın alıyoruz. Hatta bu hediyeler arasında teknolojik ürünler de en çok tercih ettiğimiz hediyeler arasında yerini almış görünüyor. Peki Anneler Günü için internetten annemiz için hangi hediyeleri almayı tercih ediyoruz? Annenize bu Anneler Gününde hediye almadan önce fikir vermesi açısından geçmiş alışveriş tercihleri ilham veriyor. İşte detaylar…

E-ticaret sitesi Hepsiburada, müşterilerinin alışveriş trendlerini inceledi ve Anneler Günü için yapılan alışverişlere dair ilginç bulgular paylaştı. Bu veriler incelendiğinde; 2018 yılında internetten yapılan Anneler Günü hediye alışverişleri bir önceki yıla göre yüzde 52 artış göstermiş olduğu görünüyor. Bu alışverişler kapsamında neler alındığına bakıldığında ise teknolojik ürünlerin önemli bir yer edinmeye başladığı ortada…

Hangi teknolojik hediyeler favori?

Teknolojinin herkesin hayatını kolaylaştırıyor oluşu ve ilerleyişi ile hayatımıza her geçen gün yeni ürün ve hizmetler getiriyor oluşu ile artık hediye alışverişlerimizde de teknolojik hediyelerin önemli bir yer tutmasını sağladı. Özellikle de Anneler Günü gibi özel günlerde bizim için özel olan kişilere maliyeti biraz daha yüksek olan teknoloji ürünleri satın almayı tercih eder olduk. Dolayısıyla teknolojik hediyeler yeni çağ ile birlikte artık hediye alternatifleri arasında önemli bir pay sahibi olmaya başladı denilebilir.

Araştırmaya göre teknolojik hediye alternatifini seçenlerin en fazla tercih ettikleri ürün cep telefonları… Yani Anneler Günü’nde de annemize en fazla aldığımız teknolojik hediye cep telefonu olmuş görünüyor.

Hayatımıza giren teknolojiler bizi heveslendiriyor ve heyecanlandırıyor. Bu ürün ve hizmetleri deneyimlemekten ve kullanmaktan pek çoğumuz hoşlanıyoruz. Hatta bunları sevdiklerimize ve bizim için özel olan kişiler hediye alternatifi olarak da sunuyoruz. Bunlardan biri de giyilebilir teknoloji ürünleri… Artık giyilebilir teknoloji ürünleri de satın alınan teknolojik hediye alternatifleri arasında yerini almış görünüyor. Araştırmalar gösteriyor ki, annelerimize aldığımız teknolojik hediyeler arasında akıllı saatlerin ve akıllı bileklikler de çoktan yerini almış.

Bunlar dışında elbette diğer teknoloji ürünleri de hediye alternatifleri arasında yerini almış. Örneğin annelerimize en çok aldığımız teknolojik ürünlerden biri de tabletler. Yine bunun gibi şarj aleti ve araç telefon tutacağı da annelerimize almayı tercih ettiğimiz hediyeler arasında yerini almış.

Küçük ev aletlerinde hangi hediyeleri tercih ediyoruz?

Teknoloji elbette ki tabletle, telefonla ve akıllı cihazlarla sınırlı değil annelerimize teknolojinin dokunduğu en önemli noktalardan biri de onların evlerde kullanmış oldukları küçük ev aletleri. Hepimizin bildiği üzere teknoloji sayesinde annelerimizin ev işleri de kolaylaşıyor. Biz de onlara bu konuda yardımcı olmak için görünen o ki küçük ev aletlerinden hediyeler almayı da tercih etmişiz. Çünkü araştırmalar annelerimize aldığımız hediyeler arasında küçük ev aletlerinin de payının büyük olduğunu gösteriyor.

Annemize almayı tercih ettiğimiz küçük ev aletlerinin başında çelik çay makinesi geliyor. Bu kategoride öne çıkmış olan ve hediye olarak tercih edilmiş ürünlerden bir diğeri de çubuk blender seti olmuş. Bunu takip eden diğer ürünler ise yumurta pişirme makinesi, kahve  makinesi ve de mikrodalga fırın olmuş görünüyor. Annemize 2018 yılında almayı tercih ettiğimiz küçük ev aletlerine bakıldığında teknoloji ile birlikte mutfaktaki işlerini kolaylaştırmaya çalıştığımız görülüyor. Bunlar dışında listede toz torbasız elektrikli süpürge de bulunuyor. Hatta ilginç bir veri de paylaşalım. Son dönemde gelişen teknoloji ile bilikte hayatımıza girmiş olan robot süpürgeler de annemize 2018 yılında internetten en fazla aldığımız ürünler listesinde hemen yerini almış görünüyor.

Görülen o ki annemize teknoloji ürünlerini almayı seviyoruz. Ve yine görünen o ki teknoloji ile birlikte değişen hayatlarımız ile birlikte annelerimize internetten hediye alma alışkanlığımız da 2018 yılında bir önceki yılla kıyaslandığında yüzde 52 artmış durumda. İnternetten aldığımız bu hediyelerde teknoloji ürünleri başı çekse de annelerimize spor malzemeleri, güzellik malzemeleri ve sağlık malzemeleri de satın almışız.

Peki annemize internetten en çok satın aldığımız spor malzemeleri, güzellik malzemeleri ve sağlık malzemeleri neler? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı