Anneler Günü için Çalma Listesi Hazırlayabilirsiniz!

Anneler Günü yaklaşırken Spotify kullanıcıları yeni bir trend başlattı. Bu trende göre kullanıcılar anneleri için kişisel çalma listeleri hazırlayıp, onlara özel fotoğraf ve kapaklarla süslüyorlar. Spotify ayrıca en çok dinlenen anne şarkıcılardan oluşan bir liste de yayınladı. İşte bu liste ve aynı zamanda kullanıcıların annelerine özel kişisel çalma listelerini nasıl oluşturabileceğine dair detaylar…

Herkesin annesi kendisine göre süper star. Dolayısıyla bu süper starların Anneler Gününü kutlamak isteyen Spotify dinleyicileri yeni bir trend başlatmış. Bu trend annenize özel bir kişisel çalma listesi oluşturmak. Spotify’ın açıkladığı verilere göre Anneler Günün Kutlu Olsun adı verilen bu çalma listelerinin dinlenme oranları 2016 yılından 2018 yılına kadar yüzde 19 artış kaydetmiş görünüyor. Özellikle de son birkaç yıl içerisinde büyük bir ivme kazanmış. Bugüne kadar Spotify kullanıcıları toplamda 7,8  milyondan daha fazla anne temalı çalma listeleri oluşturmuş.

Anneler için hazırlanan bu çalma listelerini her şarkı oldukça ince düşünülerek eklenmiş ve herhalde için oluşturulan liste oldukça özel ve eşsiz bir hale gelmiş. Hatta bazı kullanıcılar oluşturdukları bu çalma listelerinin kapaklarını annelerinin fotoğrafları veya nostaljik fotoğrafları yükleyerek kişisel ve özel bir hale de getirmiş.

Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listesi nasıl hazırlanır?

Spotify’da annelerin özel çalma listesi hazırlamak ve onu  kişiselleştirmek isterseniz, hemen size nasıl yapabileceğinizden bahsedelim. Öncelikle uygulamada annenizin sevdiği veya annenizi anlatan şarkılardan oluşan bir çalma listesi hazırlayın. Bu çalma listesini kişiselleştirmek ve süslemek için ise Spotify masaüstü uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Masaüstü uygulamasını girdikten sonra anneniz için oluşturduğunuz çalma listesinin görüntüsünü tıklamalısınız. Buradaki “görüntü seç” butonuna tıklayarak, dilerseniz kendi seçtiğiniz herhangi bir görseli yükleyebilirsiniz. Eğer mevcutta bir görsel varsa ve bunu değiştirmek istiyorsanız, bu defa da “ görüntülü değiştir” butonuna tıklayarak mevcut görseli istediğiniz başka bir görselle değiştirebilirsiniz. Bu arada ufak bir not olarak paylaşalım Anneler Günü çalma listenize eklemek istediğin fotoğrafları .jpeg formatında olması gerekiyor. Ayrıca bu fotoğraflar 4 MB tan daha büyük olmamalı. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra kaydet butonuna basıp çıkarak Anneler Günü‘ne özel çalma listenizi kişiselleştirilmiş olabilirsiniz.

Annenize özel hazırladığımız bu çalma listesine eklemek istediğiniz görselin geçerliliğinden emin olamıyorsanız Spotify görsel yönlendirmeleri sayfasını ziyaret ederek; kullanacağınız görselin geçerli olup olmadığı konusunda yönlendirme alabilirsiniz. 

Kullanmak istediğiniz görselin anneniz tarafından onaylanması da oldukça önemli. Hatta eğer anneniz kullandığınız görselin herhangi biri tarafından ya da başkaları tarafından görülmesini istemiyorsa çalma listenizi gizli  bir hale de getirebilirsiniz. Eğer çalma listenizi gizli yapmak istiyorsanız uygulama içerisindeki kitaplığınızda yer alan ve çalma listeleri başlığı altında bulunan ilgili çalma listesine tıklayarak; buradan “ gizli yap” ibaresini seçmeniz yeterli.

Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listelerine en çok giren şarkılar hangileri?

Kullanıcılar tarafından oluşturulan bu Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listelerine en çok giren şarkı Boyz To Men’in “A Song For Mama” şarkısı olmuş. Bu listede en fazla eklenen ikinci şarkı ise Meghan Trainor’ın annesi ile birlikte  söylediği “Mom” adlı şarkı. Dünya genelinde bu listelere en çok eklenen şarkılar arasında ABBA’nın “Dancing Queen” şarkısı ve Bruno Mars’ın “Just the Way You Are” şarkısı da yer almış. Listede bulunan diğer şarkılar ise şöyle:

  1. Boyz To MenA Song For Mama 
  2. Meghan Trainor, Kelli Trainor: Mom 
  3. 2Pac: Dear Mama 
  4. Spice Girls: Mama
  5. Kanye West: Hey Mama
  6. Pharrell: Happy – From “Despicable Me 2” 
  7. ABBA: Dancing Queen 
  8. Carrie Underwood: Mama’s Song
  9. Bruno Mars: Just the Way You Are 
  10. Van Morrisson: Brown Eyed Girl

Peki Spotify’ın dünya genelinde en çok dinlenen anne şarkıcılar listesinde kimler var? Aynı listenin Türkiye verisyonunda yer alan ünlü isimler kimler? Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listesi oluşturmaya vakit bulamayan veya kararsız kalanlar için Spotify’ın hazıladığı çözüm ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı