Android O İle Gelen Yeni Özellikler - Moblobi.com
İnternet

Android O İle Gelen Yeni Özellikler


Android O, bu yaz piyasaya sürmesi planlanan Google’ın mega popüler mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü. Google, Google I/O 2017 konferansında Android O’nun bazı yeni özelliklerini açıkladı.

Yaza kadar Android O’ın Beta sürümünü kullanabilmek için Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X veya Pixel C’ye telefonlarından birine sahip olmanız gerekiyor. Android O, bir önceki sürüm olan Android Lolipop’a göre hem görsel hem de performansa dayalı bir iyileştirme yapmış. Android O’nun Beta sürümende aşağıda ele aldığımız değişiklikleri görebilirsiniz. Tam sürümünün yayınlanmasıyla daha birçok yeni özellik de ortaya çıkabilir. İşte Android O ile gelen bazı yeni özellikler:

1. Daha hızlı açılış 

Hızlı önyükleme süreleri genellikle donanım yükseltme işlemleriyle ilişkilendirilir. Ancak Google, Android O’nın bu avantajları yazılımı çalıştıran tüm telefonlara getireceğini açıkladı. Bu yeni özellik ile yalnızca daha hızlı hale gelen işletim sistemi değil, telefonunuzdaki uygulamaların daha hızlı çalışması sağlanacak.

2. Kısıtlı arka plan etkinlikleri 

Arka planda çalışan uygulama işlevlerini önceliksiz kılan ve böylelikle pilinizin şu anda Android Nougata göre olduğundan çok daha uzun süre pil ömrü anlamına gelen, güç tasarrufu sağlayan bir özelliktir.

3.Basılı tutma seçenekleri 

Artık Android O sürümünde bir e-postayı, adresi yapıştırırken yada kopyalarken makine öğrenme özelliğini kullanarak, işletim sistemi artık hangi uygulamanın, birlikte çalıştığı karakter dizisi için en iyisi olduğunu anlayabilir.

4.New emoji

Google, nihayet Android’in eski sürümlerinden gumdrop emoji stilini değiştiriyor ve şimdi Google O için daha yuvarlak yüz simgeleri üretiyor. Starstruck şeklinde yeni emoji, atma, peri, denizkızı, zürafa, sihirbaz ve daha da fazla seçenek var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı