4 Farklı Şekilde Google Play Hediye Kartı Kullanımı

Google Play içerisinde işinize yarayabilecek binlerce uygulama bulunduran, keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayacak oyunlar ve benzeri uygulamaların yer aldığı bir Android uygulama marketi. Google Play’de ücretsiz uygulamaların yanı sıra ücretli uygulamalarda var. Ücretli uygulamaları mobil ödeme ve kredi kartı vasıtası ile edinmeniz mümkün ancak kredi kartı ve mobil ödemenin dışında size daha fazla güven sağlayacak bir seçenek de mevcut. O da Google Play hediye kartı!

Hediye kartı, diğer ödeme kanalları olmadan uygulama satın alabileceğiniz bir seçenek. Peki, Google Play hediye kartının farklı kullanım şekillerinden haberdar mısınız? İşte Google Play hediye kartının ile 4 farklı kullanım şekli…

4 Farklı Şekilde Google Play Hediye Kartı Kullanımı

1. Mobil Cihazınızda Hediye Kartı Kullanma

Android cihazınızdan Google Play Store’a girin. Sol üst köşede bulunan üç çizgiye basarak seçenekler arasındaki “Kullan” butonuna basın.

Karşınıza çıkan ekrandan kodu girin ve “Kullan” seçeneğine basın. Sonrasında kullanmak istediğinize dair onay vermeniz yeterli.

2. Alışveriş Yaparken Hediye Kartı Kullanma

Seçenekler arasından “Kodu Kullan” butonuna basın ve hediye kartınızdaki kodu girin. Daha sonra “Kullan” seçeneğine dokunun ve satın almayı onaylayın.

3. Masaüstü Cihazınızda Hediye Kartı Kullanma

Masaüstü cihazınızda tarayıcınızdan Google Play Store’a girin.

Ekranın sol tarafında bulunan seçeneklerden “Kullan” seçeneğine basın. Karşınıza çıkan ekrandan kodu girin ve kullanmak istediğinizi onaylayın. İşte bu kadar!

4. E-posta Aracılığı İle Hediye Kartı Kullanma

Google Play kartınızı aktive ettiğiniz e-posta adresinizi açın. Ardından kullanım düğmesini seçin.

E-posta adresinizi girin (kartın size ait olduğunu doğrulamanız için gerekli) ve “Kullanmak için tıklayın” alanına tıklayın. Bunun ardından Google Play web sitesine yönlendirileceksiniz. Web sitesinde hesabınızı doğrulayın ve kartınızı istediğiniz gibi kullanın.

Google Play hediye kartlarını ister kendi hesabınızda kullanın isterseniz de arkadaşlarınıza hediye ederek online ödeme seçeneklerine bir yenisiniz daha ekleyin. Kart bilgilerini paylaşmak istemeyen kullanıcılar için oldukça güvenli bir yol olan Google Play hediye kartı, birçok kullanım yolu ile sizlere farklı imkanlar sunacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Play Store ile Google Mağaza Farkı?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Play Store’dan En Çok İndirilen 10 Uygulama!” okumak için buraya tıklayın
“Google Play Müzik ile Podcast Nasıl Dinlenir?” okumak için buraya tıklayın.

“4 Farklı Şekilde Google Play Hediye Kartı Kullanımı” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı