20 Yıldır Google’da En Çok Ne Arandı?

Google, internet dünyasının neredeyse en büyük  buluşlarından birisi olarak bundan  tam tamına 20 yıl önce kuruldu. O günden  bu yana kendini geliştirerek  dünyanın neredeyse en büyük şirketlerinden birisi olma yolunda daima ilerledi ve amacından asla sapmadı. Popüler arama motorunda 2018 yılında en çok neler arandı, geçtiğimiz günlerde sizinle paylaşmıştık. Okumayan ve merak edenler varsa, buraya tıklayarak bu haberimize de ulaşabilirler. Peki Google‘da içinde bulunduğumuz son 20 yılda en çok neler arandı dersiniz? İşte o ilgin liste, haberin devamında….

Google’da son 20 yılda en çok arananlar listesini çeşitli kategoriler ayırarak sizlerle paylaşalım. Sırasıyla Google‘da son 20 yılda en çok aranan hayvanlar, sporcular, yazarlar, kitaplar, filmler, diziler, oyuncular, şarkıcılar, oyunlar neler olmuş bir göz gezdirelim.

Gerek hayvan sahipleri, gerek hayvan sahibi olmak isteyenler, gerekse hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmak ya da onların eğlenceli video ve içeriklerine ulaşmak isteyenler sık sık popüler arama motorunda hayvanları aradı. Peki Google‘da son 20 yılda en çok hangi hayvan lar arandı dersiniz? Listede hangi hayvanlar olduğuna bakalım. 1999 ve 2018 arasındaki yıllarda en çok aranan hayvan “köpek” olurken onu “kedi” takip ediyor.

Sıralamanın devamında ise balık, kuş, at, ayı ve aslan yer alıyor. Kısa bir not düşmeden de geçmeyelim. En çok aranan köpek türü ise Bulldog, onu yine sırasıyla Labrador, Husky, Chihuahua ve Pug takip ediyor.

Google’da son 20 yılda en çok aranan hayvanları öğrendik, peki Google’da son 20 yılda en çok aranan sporcular, yazarlar, kitaplar, filmler, diziler, oyuncular, oyunlar neler olmuş? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4 5 6 7 8 9Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı