Salgın Döneminde En Çok Oynanan Oyunlar! - Moblobi.com
Gündem

Salgın Döneminde En Çok Oynanan Oyunlar!

Koronavirüs salgını döneminde en çok hangi oyunları oynamayı tercih ettik? İşte ilginç detaylar...


Dünyayı saran Koronavirüs tehlikesi hepimizi evlerimize kapattı. Bu dönemde de evde vakit geçirmek için oyuna ayrılan süre arttı. Özellikle salgından önce çoğunlukla mobil olan hayatımızda çok zaman ayıramadığımız masaüstü oyunlar büyük ilgi görmeye başladı. Peki Koronavirüssalgını döneminde en çok hangi oyunları oynamayı tercih ettik? İşte size de ilham olacak liste ve ilginç detaylar…

Salgın döneminde en çok hangi oyunlar oynanıyor?

Koronavirüstehdidi her an hayatımızın içinde kendini hissettiriyor. Bu salgınla birlikte evlerimizde daha uzun zamanlar geçirmeye başladık. Evlerimizde geçirilen sürenin artması ile birlikte masaüstü oyunlara olan ilgi de arttı.

Uzmanlar geçmiş veriler ile son zamanlarda Koronavirüs sebebiyle evlere kapanmaya başladığımız 2020 Şubat ve Mart ayı verilerini karşılaştırdılar. Toplam oyunlara yapılan harcamalarının yüzde 25 seviyesinde artış gösterdiğini paylaştılar.

Koronavirüssalgınından daha önceki dönemlerde bu tür harcamalar saat 19:00 ve sonrasında yapılıyordu. Ancak salgınla beraber evlere kapanmaya başladığımız zamanlar arttıkça; bu harcamalar artık gündüz saatlerine de kaymaya başladı. Oyun harcamalarındaki bu artışa ilave olarak toplam sipariş sayısı da arttı. Bu artışın da  yüzde 30 seviyelerinde olduğu belirtiliyor.

Dünyadaki oyunla ilgili en popüler platformlardan biri olan Steam’de anlık olarak 20 milyonun üzerinde oyuncu ile bugüne kadarki rekor kırılmış oldu. Koronavirüsöncesinde masaüstü bilgisayarlar, oyun sektöründe toplam harcamalar içerisinde yüzde 35 pay alıyordu. Ancak bu rakam da değişti ve yüzde 55 seviyelerine yükseldi.

Peki Şubat ve Mart aylarında en fazla hangi oyunlar oynandı? Size de eve kapandığınız dönemde ilham olacak liste haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı