Facebook Corona Virüs Bilgi Merkezi Türkçe Oldu! - Moblobi.com
Gündem

Facebook Corona Virüs Bilgi Merkezi Türkçe Oldu!

Facebook'un koronavirüs ile mücadeleye destek amaçlı oluşturduğu Corona Bilgi Merkezi Türkçe hizmet vermeye başladı...


Teknoloji devleri koronavirüs salgını için platformlarında bilgilendirici çalışmalar da bulunuyorlar. Facebook’ta bu markalardan bir tanesi. Facebook, kısa bir süre önce koronavirüs bilgi merkezini açmıştı. Ancak Türkçe hizmet vermiyordu. Yeni güncellemeyle birlikte Facebook Corona bilgi merkezi artık Türkçe olarak da hizmet vermeye başladı. İşte detaylar…

Koronavirüs ile alakalı pek çok haber yapılıyor. İnternette paylaşılan her bilginin doğru olduğunu düşünerek hareket etmek önemli. Facebook bu tür bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek için anasayfasında koronavirüs bilgi merkezine yer verdi. İlk başta İngilizce hizmet veren Facebook Corona virüs bilgi merkezi artık Türkçe olarak da hizmet sunuyor.

Facebook Corona Virüs Bilgi Merkezi nedir? Nasıl kullanılır?

Koronavirüs Bilgi Merkezi, Facebook anasayfasında keşfet menüsünün altında yer alıyor. Kullanıcılar bilgi merkezi sayfasını ziyaret ettiklerinde Covid 19 ile ilgili içeriklere ulaşabiliyorlar. Sayfada ayrıca, sağlık bakanlığının koronavirüs ile ilgili güncel verileri paylaştığı internet sitesine ait bağlantı da yer alıyor.

Facebook Corona virüs bilgi merkezi sayfasında; Dünya Sağlık Örgütü, Unicef gibi tanınmış sağlık örgütlerinin paylaşımlarına da yer veriliyor. Bu paylaşımlarda ise koronavirüsten korunmanın yollarından bahsediliyor. Ayrıca bilgi merkezinde evde kalmakla başa çıkmanın ipuçları da bulunuyor.

Evde kalmakla başa çıkmaya yönelik önerilerin yer aldığı kısımda bir yardım butonu da yer alıyor. Eğer kendinizin veya bir başkasının yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bu aracı kullanabilirsiniz. “Yardım al” butonunda Facebook iki şeçenek sunuyor. Bir arkadaşınla konuş ve eğitim almış biriyle konuş. Bir arkadaşınla konuşu seçerseniz Messenger sohbet ekranı açılıyor. Bu konuyla alakalı eğitim almış biriyle konuşmak isterseniz de bir yardım hattına yönlendiriliyorsunuz.

Peki Facebook corona virüsüyle alakalı reklamları neden kaldırdı? Sosyal paylaşım platformu Covid 19 salgınıyla mücadele kapsamında başka çalışmalar yürütüyor mu? Haberimizin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı