Youtuber Olmak Psikolojik Sorunlara Mı Yol Açıyor? - Sayfa 4 / 4 - Moblobi.com


Youtuber Olmak Psikolojik Sorunlara Mı Yol Açıyor?

Ayrıca Z kuşağı, bu popüler kanal sahiplerini kanaat önderi olarak da nitelendiriyor. Ve kendilerini bir gruba dahil etmek için uğraşıyorlar. Yani daha fazla görmek ve görülmek ihtiyacında kalıyorlar ve hissediyorlar. Kısa yoldan kazanç kapısı gençleri ve çocukları Youtuber’lığa özendiriyor. Her kanalı olumsuz olarak anlatmak ve nitelendirmek elbette yanlış olacak ancak bazı kanallarda çocukların bilinçaltına işleyen mesajların gönderildiği de açık.

Ailelerin bu noktada video içeriklerini denetlemesi ve kontrol etmeleri son derece önemli. Dijital okuryazarlık dediğimiz olay bu noktada çok önem arz ediyor. Ve farkındalık yaratmak adına insanları bilinçlendiriyor diyebiliriz. Sizler Youtuber’lık hakkında ne düşünüyorsunuz? Ya da daha önce Youtuber’lık yaptınız mı? Gerçekten gençlerin psikolojisini bozar nitelikte mi? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.


Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesini Moblobi.com’da takipte kalın 

Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’i daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videosunu izleyebilirsiniz 

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı Linkedin’de takip etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir