Youtuber Olmak Psikolojik Sorunlara Mı Yol Açıyor? - Sayfa 2 / 4 - Moblobi.com


Youtuber Olmak Psikolojik Sorunlara Mı Yol Açıyor?

Youtuber olmak ne gibi zararlara sebep oluyor?

Hepimizin bildiği üzere Türkiye’de en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitelerinden birisi Youtube. Özellikle Z kuşağını (2000 yılı ve sonrası doğanlar) tüketici konumundan çıkartıp bir anda üretici konumuna yerleşiyorlar. Yani hem kendi kanalını oluşturan hedef kitle hem de diğer kanalları takip eden bir nesil oluştu diyebiliriz.

Özgün fikirlerin ortaya çıktığı bizlerin de bu içeriklere zaman zaman uyum sağladığı konulardan olan oyundan, spora, sanattan, edebiyata çok farklı dallarda kanalların açıldığını görülüyoruz. Özellikle dijital teknolojilerin getirdiği daha düşük maliyet, video kameralar yerine akıllı telefonlarla gerçekleştirilebilen çekimler Youtuber olarak adlandırılmış ve dijital içerik üretimine geçilmiş. Bazı firmalar, Youtuberlar’a sponsor olarak reklamlarını verebiliyor ve onlara destek oluyorlar.

Peki gençler ve çocuklar daha çok izlenebilmek uğruna neler yapıyor?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir