Twitter Hesabınızda Dijital Temizlik için İpuçları! - Sayfa 3 / 4 - Moblobi.com


Twitter Hesabınızda Dijital Temizlik için İpuçları!

Twitter Hesabınızda Dijital Temizlik için İpuçları!

Sessize Almak

Twitter’da hesabı sessize alarak ile dijital temizlik yapabilirsiniz. Peki nasıl? Twitter‘da başka hesapları sessize alabilir ve bu hesaplardaki tweetleri zaman akışınızda görmeyebilirsiniz. Diyelim ki arkadaşlarınızla bağlantıda kalmak istiyorsunuz ama onların tweetlerini zaman akışınızda ya da bildirimlerinizde görmek istemiyorsunuz. Bu durumda bu özelliği kullanabilirsiniz. Ancak sessize aldığınız hesaplar tweetlerinde sizden bahsettiklerinde ya da size direkt mesaj attıklarında bunlara yönelik bildirim alırsınız.

Yalnız bir karışıklık olmaması adına belirtelim: Sessize almak; engellemek ya da takibi bırakmakla aynı anlama gelmiyor. Bir hesabı sessize aldığınızda, bu hesaplara herhangi bir bildirim gitmez. Yani bu hesaplar sizin onları sessize aldığınızı öğrenemezler. Hatta takip etmediğiniz hesapları da sessize alabilirsiniz. Bu hesaplardan gelecek tweetleri de zaman akışınızda ve bildirimlerinizde görmezsiniz. Bu kadarlar da sınırlı değil; belirli sözcükleri, emojileri, hashtag yani etiketleri, ifadeleri içeren tweetleri de sessize alabilirsiniz.

Peki bu özelliği nasıl kullanabilirim diye soranlara hemen bunun bilgisini de paylaşalım. Bu seçeneğe ancak bir tweetteki simgeden erişebilirsiniz, bilginiz olsun.

Hassas içerik ayarını nasıl yapabilirsiniz? Bu gibi dijital temizlik ipuçları ve fazlası haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 4’E TIKLAYIN:

Tuğba Tekyıldız

İşletme mezunu. 10 yılın üzerinde donanım tarafında müşteri yönetimi yaptı. Teknoloji ve dijital dünyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir