Twitter Hesabınızda Dijital Temizlik için İpuçları! - Sayfa 2 / 4 - Moblobi.com


Twitter Hesabınızda Dijital Temizlik için İpuçları!

Twitter Hesabınızda Dijital Temizlik için İpuçları!

Kalite Filtresi

Twitter’da kalite filtresi ayarı ile dijital temizlik yapabilirsiniz. Peki nasıl? Kalite filtresi gördüğünüz tweetlerin kalitesini arttırabilir. Bu özellik aktif hale geldiğinde hesap kaynağı ve davranışı gibi çeşitli sinyallerle bu kaliteyi arttıracaktır. Bildirimlerinizdeki ve Twitter’daki yinelenen tweetler, otomatik içerikler gibi düşük kaliteli içerikleri filtreleyecektir. Ancak şunu belirtelim ki takip ettiğiniz kişilerden ve yakın zamanda etkileşim içerisine girdiğiniz hesaplardaki içerikleri filtrelemeyecektir, bilginiz olsun. Bu arada bu özelliği nasıl kullanırım diye soranlara da belirtelim: Bildirim ayarlarınızdan kalite filtresi özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz.

Engellemek

Twitter’da hesap engelleme ile dijital temizlik yapabilirsiniz. Peki nasıl? Twitterdaki diğer hesaplarla nasıl etkileşim kurduğunuzu ve etkileşimde bulunup bulunmayacağınıza yönelik tercihinizi kontrol etmenizi sağlayan bir özelliktir. Belirli hesapların sizinle iletişim kurmasını, tweetlerinizi görmesini ya da sizi takip etmesini engellemenizi sağlar. Bu özellik sayesinde istediğiniz hesabı anında engelleyebilirsiniz. Engellediğinizde o hesap sizin tweetlerinizi göremez ve size mesaj gönderemez. Ancak profiliniz herkese açık olarak düzenlenmişse, engellediğiniz kullanıcı oturumu kapattığında tweetlerinizi görebilir bunu unutmayın.

Hesapları nasıl sessize alabilirsiniz, hassas içerik ayarını nasıl yapabilirsiniz? Bu gibi dijital temizlik ipuçları ve fazlası haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

Tuğba Tekyıldız

İşletme mezunu. 10 yılın üzerinde donanım tarafında müşteri yönetimi yaptı. Teknoloji ve dijital dünyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir