Tumblr Artık Tarihin Tozlu Raflarına Mı Karışıyor? - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Tumblr Artık Tarihin Tozlu Raflarına Mı Karışıyor?

Benzer yanları bize göre elbette vardır ama tamamen aynı olduklarını söylemek doğru olmaz. Sonuçta aynı özelliklere ve işlevlere sahip olamazlar değil mi? Tumblr’ı size ait kişisel bir günlük olarak düşünebilirsiniz. En basit haliyle bir blog özelliği taşıyor diyebiliriz. Tumblr’da kişisel bilgilerinizin olmasının yanında resim, video, görseller, chat, yazı ve link eklemesi de yapılabilmekte. Sitede kendi isteğinize göre düzenleme yapabilir ve özgün temalar oluşturarak ya da hazır temaları kullanabilme gibi  imkanlarınız bulunmakta. Böylece görsellik açısından sıkıntı yaşamamış oluyorsunuz.

Peki ne işe yarıyor bu mecra?

Sizin de bildiğiniz gibi sosyal medya artık günümüzde vazgeçilmez oldu. Hemen hemen herkesin bu sosyal ağlarda bir hesabı bulunuyor. Mobil cihazlarımızın demirbaşı olan bu uygulamalar arasında yer alan sosyal ortamlarda, gün içerisinde çok fazla zaman geçiriyoruz. Anne ve babalar çocuklarını bu konuda uyarırlar genelde ama, bir ortama girdiğimizde insanlarla iletişime geçmek yerine maalesef ellerimizdeki telefonlara sarılıyoruz.

Tumblr’ı farklı kılan özellikleri neler, neden bu mecra kullanılıyor?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir