Sosyal Medyada Emoji Kullanımında Kaçıncı Sıradayız? - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Sosyal Medyada Emoji Kullanımında Kaçıncı Sıradayız?

Peki en çok hangi emojiler mi kullanıldı?

Kullanıcıların ve bireylerin kendilerini profillerinde tanımlamak için en sık kullandığı ifade ise kalp olarak tespit edildi. Kalp emojisini de tamam anlamında kullanılan el işareti takip ederken, üçüncü sıraya göz kırpan gülen yüzün yerleştiği görüldü. Peki biz bu emojileri sıklıkla kullanıyor muyuz? Herkesin kullandığı bir emojisi var. Bana göre bu listeye girmeyen gülmekten ağlayan emoji ifadesinde sıklıkla kullanılıyor.

Kadınlar ve erkekler hangi emojileri tercih etti?

Bu uygulamada en çok ifade kullananlar cinsiyet bakımından incelendiğinde ise erkeklerin kendilerini tanıtırken daha çok emoji kullandığı ortaya atılmış. Böylelikle bu oran erkeklerde yüzde 64,30 olurken, kadınlarda yüzde 35,7 olarak kaydedildi. Demek ki emojisiz bir hayat olmazmış. Emojiler kişilerin yaşam biçimlerini belirtiyor ve karakterlerini ve ruh durumlarını yansıtıyor diyebiliriz.

Peki emojiler olmasaydı nasıl olurdu?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir