Akıllı Telefonlarımızı Değiştirmiyoruz!

Akıllı telefonlarımızı değiştirme süremiz uzadı, insanlar artık telefonlarını değiştirmiyorlar...

Paylaş

Sayfa 1 2 3 4

Analistler son dönemlereki en iyi örneğin Samsung‘un yaptığı hamle ile geliştirdiği yeni ürünü olduğunu gösteriyor. Samsung Galaxy S8’den Samsung Galaxy S9’a yapılan yükseltme aslında bu trendin mükemmel bir örneğini oluşturuyor.

Cep telefonları artık birkaç yıl öncesine göre çok daha güçlü, dayanıklı, güvenilir ve çok daha uzun süre dayanıyor. Akıllı telefon kameraları artık çok iyi bir performans sergiliyor ve bu sayede çekim kameralarından daha iyi performans gösterebiliyorlar. Genel olarak, akıllı telefonun değerini artık yazılımı oluşturuyor. Üreticiler bu noktada da deneyiminizi arttıran yazılım yükseltmeleri sunuyor. Bu da aynı telefonla kalmanızı sağlıyor. Hatta artık tüketiciler kırık bir ekranı olsa dahi tamamen parçalanmadıkça bu durumun dahi katlanılabilir olduğunu düşünüyor. Tabi buna etki eden faktörlerden biri de kuşkusuz ki akıllı telefon sahibi olabilmek için ödediğimiz yüksek fiyatlar 🙂

Ancak sebep ne olursa olsun durum gösteriyor ki, giderek artan bir şekilde, tüketiciler artık bir üst düzey telefona ihtiyaç duymayacaklarına karar vermiş durumdalar. Hatta birçok kişi artık daha ucuz modeller tercih ediyor. Analistler, yüksek veya orta gelir arasındaki farkın da giderek azaldığını paylaşıyorlar. Orta segmentteki yaklaşık 400 $ ‘lık akıllı telefon piyasasını oluşturan Sony, LG, Motorola, HTC gibi markalar oldukça güçlü olma eğilimindeler ve bunun gibi 200 $’ lık piyasadaki Huawei, Oppo, Xiaomi gibi akıllı telefonlar arasındaki sıkı rekabet de hızla sürüyor.

Bugün birinci sınıf olarak gördüğümüz akıllı telefonlar ise bu durum sebebi ile fiyatlarını kırıp, daha ucuz olmayacaklar. Çünkü Apple’ın en iyi cihazı olan iPhone X, yaklaşık 1000 sterline mal oluyor.

Bizim bu durumda artık şu soruyu sormamız gerekiyor: Bir sonraki akıllı telefon modeli ortaya çıktığında, gerçekten telefonumu yükseltmem gerekiyor mu, yoksa sahip olduğum şey yeterince iyi mi?

Sayfa 1 2 3 4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir