Akıllı Telefonlarımızı Değiştirmiyoruz!

Akıllı telefonlarımızı değiştirme süremiz uzadı, insanlar artık telefonlarını değiştirmiyorlar...

Paylaş

Sayfa 1 2 3 4

Birçok pazarda, bu döngü, 18 veya 24 ay sürüyor. Yani bizler ortalamada telefonumuzu 24 ay kadar tutup sonrasında değiştiriyoruz. Fakat durum artık böyle değil. Tüketici davranışlarında “çok kesin ve gerçek” bir değişiklik söz konusu. Artık, akıllı telefon sahipleri üç yıla yakın bir süre cihazlarını kullanmaya devam ediyor. Eğer bu bir eğilim değil de bir trendse, teknoloji endüstrisi için bir sonraki süreç zarar verici olabilir. İnsanların cep telefonlarını daha yavaş bir şekilde değiştirmesi, 5G’nin hızlıca çıkmayacağı anlamına da geliyor ve bu durum satın alma hızına milyarlarca yatırım yapan operatörler için büyük bir problem oluşturuyor.

Cep telefonu üreticilerinin Ar-Ge departmanları, tüketicilerin tekrar heyecan duymasını sağlamak için büyük bir baskı oluşturuyor. Akıllı telefonlar, on yıl önce piyasaya ilk geldiğinde, her yeni nesil cihaz, ağ hızından ekran boyutuna ve kalitesinden, mevcut veri depolama miktarına kadar, büyük teknoloji sıçramaları ile geldi. Bugün, farklı üreticilerin telefonları arasındaki farkı tespit etmek ise çok zor. Yeni inovasyonun etkisi giderek küçülüyor”. Tüketiciler pazarlamacıların vaatleri konusunda kararsız hale geldi ve iki yıllık kullanma süreleri bittiğinde eski telefonlarıyla oldukça mutlu görünüyorlar.

Bu durumda da şu soru ortaya çıkıyor: Eski cihaz mükemmel çalışıyorsa ve yeni olan farklı görünmüyorsa neden yeni bir cihaz almalı?

Sayfa 1 2 3 4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir