Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz! - Sayfa 5 / 5 - Moblobi.com


Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz!

Madencilik nedir?

Madencilik bir yarış gibi tanımlanabilir. Kripto paralar fiziksel olarak basılamaz, karışık matematiksel işlemler ve algoritmalar aracılığı ile oluşturulur. Madencilikte ise amaç bu algoritmaları ve matematiksel işlemleri çözerek çözdüğü algoritma içerisinde ki ilgili kripto parayı bulmaktır.

Madencilikte zorluk nedir?

Kripto paraların elde edilmesi için madencilik yöntemi kullanılıyor fakat madencilik düzenli aralıklar ile zorlaşmaktadır. Bu zorlaşmanın amacı tüm kripto paranın piyasaya bir anda sunulmasını engellemektir. Bunun dışında ise günden güne artan madenci sayısı da bu zorluk seviyesini etkilemektedir. Zorluk, elde edilmeyi zorlaştırdığı için bu sayede kripto paranın değerinin artmasına da katkı sağlamaktadır.

Peki siz kripto paralar ve blockchain (blok zincir) sistemi ile ilgili neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından paylaşın.


Batuhan Taştekin’in köşesini Moblobi.com’da takipte kalın 

Moblobi yazarlarımızdan Batuhan Taştekin’in tüm yazılarını görmek için buraya tıklayın.

Batuhan Taştekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve 1. sınıf öğrencisiyim (hazırlığı içinde). Yapay zeka, büyük veri, blok zincir teknolojileri ve video oyunlar ile yakından ilgileniyorum. Teknolojiden başımı kaldırabildiğim ve gerçek dünya ile iletişim kurduğum zaman genellikle sahil koşularında kulaklığı ile zaman geçiren bir bireyim. Eğer sen de benim gibi yapay zeka ve blok zincir teknolojileri ile yakından ilgileniyorsan bir sonraki yazımı Moblobi.com'daki köşemde merakla bekliyor olacaksın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir