Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz! - Sayfa 2 / 5 - Moblobi.com


Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz!

Altcoin nedir?

Bitcoin haricinde üretilen ve market hacminin %40 ve %60’lık oranını oluşturan tüm kripto para birimler altcoin olarak adlandırılır. Başlıca altcoinler ; Ethereum, Litecoin, Dash ve Ripple’dır.

Blockchain nedir?

Bir dağıtık veri tabanı olarak tanımlanabilecek olan Blockchain oldukça güvenli, şeffaf, kolay erişilebilir ve akılcı bir veri depolama sistemidir. Günümüzde artık sadece kripto paralar için kullanılmaktan çıkmış olup, kullanıldığı projenin amacına göre tapu veya bankacılık işlemleri gibi işlemlerde kullanılmaktadır.

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

Batuhan Taştekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve 1. sınıf öğrencisiyim (hazırlığı içinde). Yapay zeka, büyük veri, blok zincir teknolojileri ve video oyunlar ile yakından ilgileniyorum. Teknolojiden başımı kaldırabildiğim ve gerçek dünya ile iletişim kurduğum zaman genellikle sahil koşularında kulaklığı ile zaman geçiren bir bireyim. Eğer sen de benim gibi yapay zeka ve blok zincir teknolojileri ile yakından ilgileniyorsan bir sonraki yazımı Moblobi.com'daki köşemde merakla bekliyor olacaksın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir