İş Bulma Fırsatları Facebook Jobs İle Şekilleniyor! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


İş Bulma Fırsatları Facebook Jobs İle Şekilleniyor!

Ne işe yarıyor?

İş Fırsatları aracılığıyla sektör ve iş türü seçerek daraltılmış arama da yapılabiliyor. Platformda tam ve yarı zamanlı, staj ya da gönüllü işler için ilanlar da var. Getirilen bu özellik sayesinde iş arayanlar, uygulama içerisinde verilen iş ilanlarına başvuru yapabilecek durumda. Facebook ise başvuruları messenger üzerinden işverenlere iletebilecek. Bir Facebook sayfasına sahip bir firma, ücretsiz ve istediği kadar iş ilanı verebilecek. Bu iş ilanları haber akışında da karşınıza çıkabilecek. Bu uygulamanın Linkedin için tehdit oluşturacağı da söyleniyor. Bir nevi rakip olacaklar diyebiliriz. Hangisinin kullanışlı ve çok tercih edileceğini ise zaman gösterecek.

Facebook şimdilik iş aramak için pek kullanılan bir platform olmasa da ilerleyen zamanlarda Linkedln ve benzer platformları geride bırakabileceği düşünülüyor. Linkedln’i ve Facebook’u ayıran en önemli noktalardan biri ise Linkedln‘de orta ve üst düzey yeteneklere sahip çalışanların aranması. Belirlenen ve çizilen sınır bu yönde. Facebook için hedeflenen ise küçük veya büyük firmaların herhangi bir iş için iş ilanları verebilmesi.

Peki maaş gibi detaylı bilgileri bize verebilecek mi?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir