Instagram O Ülkede Yasaklanacak Mı? - Sayfa 3 / 4 - Moblobi.com


Instagram O Ülkede Yasaklanacak Mı?

İran devlet televizyonunda yayımlanan bir programa katılan Firuzabadi, Instagram yöneticileriyle şu ana kadar birkaç defa görüştüklerini ancak yöneticilerin İran’ın şartlarını kabul etmeye yanaşmadığını aktardı. Telegram adlı mesajlaşma uygulamasının yetkililerin iş birliği çağrılarını kabul etmediği için yasaklandığını hatırlatan Firuzabadi, bu sosyal medya platformu da tıpkı Telegram gibi aynı sonuçla karşılaşabilir.

İş birliği yapmaması halinde bu popüler sosyal medya platformuna da erişim engeli getirilecektir.Dedi. Firuzabadi, İran’da belirli bir oranda kullanıcıya ulaşan yabancı sosyal medya ağlarına ülkede temsilcilik açma ve İranlı kullanıcıların bilgilerini İran’daki veri merkezlerinde saklama şartı getirdiklerini görüşlere sundu. Peki Instagram İranda yasaklanabilir.

Fakat Türkiye’de yasaklansa ne olurdu?

DEVAMI İÇİN 4’E TIKLAYIN

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir