Instagram 'ı En Çok Kullanan Ülkeler Şaşırtacak! - Moblobi.com


Instagram ‘ı En Çok Kullanan Ülkeler Şaşırtacak!

Instagram'ı En Çok Kullanan Ülkeler Şaşırtacak!

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmezlerinden…  Sosyal medyaya giremediğimiz zamanlarda kendimizi biraz eksik, biraz geri kalmış, hatta bazen de pek çok şey kaçırmış hissediyoruz. Uzmanlara göre bu bir hastalık…  Sosyal medya deyince, kimilerine göre Facebook, kimilerine göre Twitter, kimilerine göre Instagram ön plana çıkıyor. Kuşkusuz tüm sosyal medya platformları yoğun bir şekilde kullanılıyor. her bir sosyal medya platformunun kullanıcı profili ise mecraya göre farklılaşıyor. Sosyal medya platformlarından en popüler olanı ise bugün için pek çok kişiye hatta markaya göre kuşkusuz Instagram. Peki peki sizce bu popüler sosyal medya platformunun 2018 yılı için yapılan en son araştırmaya göre kaç kullanıcısı var ve Türkiye kaçıncı sırada? Detaylar haberimizde…

Dünyadaki aktif Instagram kullanıcı adedi 1 milyara yaklaşıyor. İnsanlar yeni doğmuş bebeklerine hatta evinde beslediği evcil hayvanına bile bile profil açıyor. Türkiye’de de bu durum farksız.  Popüler sosyal medya platformunun Türkiye’de yaklaşık 37 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Ülkemiz bu adet ile dünyada 5. sırada yer alıyor.

Instagram’ı en çok kullanan ülkeler hangileri, o ülkeler arasındaki bu isimler şaşırtacak!

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

Tuğba Tekyıldız

İşletme mezunu. 10 yılın üzerinde donanım tarafında müşteri yönetimi yaptı. Teknoloji ve dijital dünyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir