Google Chrome Kullananlar Dikkat! - Sayfa 3 / 3 - Moblobi.com


Google Chrome Kullananlar Dikkat!

Ne yapmalıyız?

Bence hayır çünkü Chrome hızlı bir tarayıcı kullanıcılar takılmadan internete bağlanabiliyorlar. Mozilla Firefox ve Internet Explorer gibi tarayıcıları geçmiş yıllarda kullandık ve memnun kalmadık. Özellikle yavaş oldukları için geri planda kaldılar diyebiliriz.

Internet Explorer’ın bir ara kaplumbağa hızında olduğu bile söylendi. Peki bilgilerimizin gizliliğini korumak adına ne yapabiliriz? Şu anda geliştirilen en basit çözüm yolu eğer bilgilerinizi Google’dan uzak tutmak istiyorsanız bilgisayarlarınızın ayarlar, gizlilik ve güvenlik bölümünden tehlikeli uygulamaların ve sitelerin tespit edilmesine yardımcı olmak için Google’a bazı sistem bilgilerinizin otomatik olarak gönderilmesini engelleyebilir veya kapatabilirsiniz.

Siz Google Chrome’un bu güvenlik sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? İnternet tarayıcısı olarak Chrome’u kullananlardan mısınız? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

 

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir