Google Chrome Kullananlar Dikkat! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Google Chrome Kullananlar Dikkat!

Verilerimizi nasıl topluyor?

Google Chrome verilerimizi nasıl topluyor? Google’ın tarayıcısının içerisinde bildiğiniz gibi zararlı yazılımlara karşı korumak için giriş seviyesinde bir güvenlik modülü yer alıyor. Bilmeyenler içinde detaylıca anlatalım. Anti virüs yazılımı üreticisi ESET ‘in çekirdek kısmını kullanan Cleanup Tool, bilgisayarda zararlı yazılım olup olmadığını otomatik olarak tarıyor ve bu bilgileri Google’a gönderiyor.

Peki bunları gönderirken bizden izin alıyor mu? Hayır. Google verilerini özellikle Windows işletim özelliklerine sahip bilgisayarlardan topluyor. Chrome’un birçok faydalı özelliği de var özellikle hızlı olması kullanıcıların sürekli olarak Chrome’u tercih etmesinde önemli bir etken. Kişisel bilgilerimizin bilgisayar ortamında kayıt altına alındığını biliyoruz ve görüyoruz. Google Chrome’da bulunan bu kritik güvenlik açığı bireylerin güven sorunu yaşamasına neden oluyor. Chrome bilgilerimizi bizden habersiz kopyalıyor ve gönderiyor.

Biz bu durumda severek kullandığımız internet tarayıcımız olan Chrome’u kullanmaktan vazgeçmeli miyiz? Ya da ne yapmalıyız?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir