Fizy ile Müzik Haftası Deneyimi! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Fizy ile Müzik Haftası Deneyimi!

Türkiye’de müzik endüstrisinin gelişmesine  yatırım yapan Fizy, 6 gün kesintisiz sürecek İstanbul müzik haftası ile yeni bir dönem başlatıyor. Müzik endüstrisi hızlı dönüşümünü sürdürürken, bu sektörün en büyük kazananı dijital müzik platformları oluyor diyebiliriz.

Dijital Müzik Platformu Fizy rakamlarla da müziğin nabzını tutuyor…

Kuşkusuz müzik dinlemeyen insan yoktur gibi bir ifade kullanabiliyoruz. Müzik ruhun gıdasıdır sözünden yola çıkarak bu etkileyici oranları sizler için açıklayabiliyoruz. Dünyadaki çeşitli müzik platformlarının yanı sıra Türkiye’de açık ara Fizy dinleniyor. Müzik dünyasının nabzını tutan kurumlardan biri olan BuzzAngle Music ‘in ABD ve Kanada piyasası için yaptığı bir araştırma ve istatistik verilerine göre açıkladığı sonuçlarında  geçen yıl ülkede stream olarak dinlenen şarkı sayısı %50,3 artarak 377 milyar adede ulaşmış durumda. Hiç fena bir oran değil.

Peki müzik endüstrilerine neden bu kadar yatırım yapılıyor?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir